تاریخ انتشارجمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
کد مطلب : ۴۶۳۶۲۸
همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی امروز با عزاداری مادران و کودکان خردسال به یاد طفل شهید کربلا حضرت علی اصغر (ع) در سراسر مازندران برگزار شد.
۰
plusresetminus
بانوان مازندرانی با سرباز کوچک دشت کربلا همنوا شدند/ کودکان نذر یاری قیام صاحب الزمان شدند
به گزارش بلاغ، همچون رسم هرساله در اولین روز جمعه ماه محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور و نقاط مختلفی از جهان همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه، افغانستان و... برگزار شد و مادران نوزادان شیرخواره خود را نذر قیام امام زمان(عج) کردند.

همزمان با اولین جمعه محرم، مصلا و تکایای مذهبی مازندران مملو از حضور کودکان و شیرخوارگان با سربند‌های «یا علی‌اصغر» و «یا حسین (ع)» است و مادران مازندرانی صبح جمعه با حضور در همایش شیرخوارگان حسینی، سوگ حضرت علی‌اصغر (ع) را به ماتم نشستند.

مادران مازندرانی کودکان خردسالشان را بر روی دست گرفته و نوای «یا حسین» و لالایی مادرانه‌شان را در سوگ سرباز شش‌ماهه کربلا سر دادند.

گهواره خالی علی‌اصغر (ع) به‌صورت نمادین بر روی دوش زنان سیاه‌پوش حمل و نوای «لالا لالا بخواب‌ای امیدم» و «لالا لالا اصغر بخواب گل مادر» در مصلای امام خمینی ساری طنین‌انداز شده است.

«شیرخوارگان حسینی» بازخوانی حماسه‌ای است در آن دشت پربلا، یک طفل تشنه و یک لشگر. لب‌هایش از تشنگی مفرط خشک‌شده بود، دهان کوچکش نیمه‌باز بود و دیگر حتی نای گریه هم نداشت، سه روز بود که آبی نخورده بود، با دستان کوچکش مدام به سینه مادرش رباب چنگ می‌انداخت تا شاید آبی به او برسد، مادر تاب نگاه کردن به چشمان معصوم شش‌ماهه را نداشت و دردش خدا می‌کرد که جرعه‌ای آب برای علی‌اصغرش بیابد.

در این مراسم، زنان و مادران عزادار مازندرانی به همراه کودکان خود، در نخستین جمعه محرم، در مظلومیت شهید ۶ ماهه کربلا، حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.

در این مراسم مادران فرزندان خود را نذر علی اصغر کرده و با سربندهای یا حسین، یا حضرت علی اصغر، یا زهرا و با لباس‌های یک شکل همنوا با دل سوخته حضرت رباب به یاد تشنگی لب‌های حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.

در مرکز مازندران، مصلای ساری میزبان اجتماع بزرگ شیرخوارگان حسینی به همراه مادران عاشورایی بود.

مادران در این مراسم با در آغوش گرفتن کودکان خود به یاد دردانه ابا عبدالله الحسین (ع) حضرت علی اصغر (ع) و مادر داغدیده اش لالایی سر دادند و اشک ماتم ریختند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين