تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۴۶۳۵۳۹
فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه مقابل پیشروی دشمن در عرصه فرهنگی باید محکم بایستیم، گفت: امروز یکی از رسالت های ما گوش دادن و عمل کردن به منویات مقام معظم رهبری است.
۰
plusresetminus
مقابل پیشروی دشمن در عرصه فرهنگی باید محکم بایستیم
به گزارش بلاغ؛سردار سیاوش مسلمی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه آمل اظهار کرد: از صدر اسلام همیشه جریان کفر و باطل  قرار داشت و بعضی از  رویدادها تاریخ تکرار شد،  که باید نسبت به اتفاقات جاری تحلیلی در جامعه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مهندسی افکاری که در جریانات شکل گرفت دو طیف خواص و عوام را شکل داد، عنوان کرد:  معاویه برای اینکه به اهدافش برسد مردم را با ابزار و بهره گیری از مسائل اقتصادی و مالی و ریا و تزور خواص را به خدمت گرفت و در عوام با تضعیف بنیان های اقتصادی و تزریق بی تفاوتی در عوام این قشر را هم بدست گرفت و نهایتا عوام مستعد پذیرش خواص مال اندوز شهوت پرست شدند.

 فرمانده سپاه کربلا تصریح کرد: امروز دشمن با تمام ابزارهای که در اختیار دارد فضا را در جامعه به گونه ای مهندسی میکند؛ نوع نگاه به عزاداری ها و توقعات در سطح جامعه را به شکلی که میخواهد مدیریت میکند.

وی در مراسمات عزاداری به فلسفه عاشورا تاکید کرد و افزود:هیات های مذهبی به جای پرداختن به مسائل عاشورایی به مسائل احساسی می پردازند؛ چرا زمانی که امام حسین (ع)مطمئن بود، برگشتی در کار نیست و با علم این موضوع سفر را شروع میکند.

مسلمی عاشورا را موثر در احیای اسلام خواند و اظهار کرد:اسلام ما اسلام سیاسی است مگر می شود مجلس امام حسین (ع) از عبرت های عاشورا گفته نشود، امام حسین (ع)  با خون خود جلوی انحراف بزرگ را گرفت .

وی جهاد را فقط در مقابل دشمن دانست و خاطرنشان کرد: امروز یکی از رسالت های ما گوش دادن و عمل کردن به منویات مقام معظم رهبری است چرا که خسارت های اینده قابل جبران نیست، اگر امروز به وقتش عمل نکنیم  مانند کسانی که زمانش یه یاری امام نرفتند بعد به خون خواهی رفتند اما فایده ای نداشت .

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه تغییر ذائقه جامعه نگران کننده است، عنوان کرد: یکی از کارهایی که دشمن انجام داده و توفیق داشته تغییر ذائقه مردم در حوزه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی کار قانونی را انجام دهد حجمه سنگینی قائل می شوند، خانمی به عمد و با برنامه ریزی کاری انجام می دهد؛ اگر نیروی انتظامی ورود پیدا کنند می گویند چرا واگر نکند می گویند چرا کاری نمی کند.

در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات جابر عسگری، عابدین داغمه‌چی به عنوان فرمانده سپاه آمل معارفه شد.

داغمه‌چی پیش از مسئولیت فرماندهی سپاه چالوس را بر عهده داشته است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سناریوهای نامحدود در خدمت جنگ شناختی
شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
مردم و مسئولان! فریضتین را دریابید
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
تضمین آمریکا چه تضمینی دارد؟!
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶