در همایش استقبال از محرم میاندورود مطرح شد؛

شور عزاداری‌ها در کنار شعور حسینی باشد

تاریخ انتشارشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
کد مطلب : ۴۶۳۴۴۷
با توجه به آغاز ماه محرم و عزاداری مردم، در کنار شور باید شعور حسینی وجود داشته باشد و روحانیون نقش مهمی در این زمینه دارند.
۲
plusresetminus
شور عزاداری‌ها در کنار شعور حسینی باشد
به گزارش بلاغ، همایش استقبال از ماه محرم با حضور معاون سیاسی استاندار مازندران، مدیر کل سازمان تبلیغات، فرماندار، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی، روحانیون، مداحان و اعضای هیات های مذهبی میاندورود در روستای جامخانه برگزار شد.
 
حجت الاسلام ابوذر کاظمیان رئیس سازمان تبلیغات میاندورود در این مراسم اظهار کرد: از جمله سیاست‌های‌ سازمان تبلیغات اسلامی برگزاری و اجرای شئون مذهبی در کشور است و یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مقوله‌ها در بحث شئون مذهبی موضوع ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(علیه السلام) است که به نوعی اجتماع 80 میلیونی در کشور محسوب می‌شود.
 
کاظمیان بیان کرد: با توجه به افتتاح اداره تبلیغات اسلامی از ابتدای خرداد ماه، اهتمام این اداره بر پیگیری و اجرای قوی و موثر برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شهرستان میاندورود بوده است لذا با وجود در پیش داشتن ماه محرم الحرام و نبود اینگونه مراسمات و همایش‌ها در شهرستان اداره تبلیغات اسلامی میاندورود با همکاری شورای هیئات مذهبی تصمیم به برگزاری همایش استقبال از ماه محرم گرفتند.
 
وی بیان کرد: میاندورود منبع غنی روحانی است با این وجود بعضی از روستاها روحانی ندارند و باید به این روستاها روحانی اعزام کنیم.
 
کاظمیان با اشاره به آغاز ماه محرم و عزاداری مردم، افزود: در کنار شور باید شعور حسینی وجود داشته باشد و روحانیون نقش مهمی در این زمینه دارند همچنین روحانیون در صحبت‌های خود به سخنان رهبری در زمینه امیدآفرینی و جهاد تبیین توجه داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه 140 هیات در شهرستان وجود دارند که 64 هیات در سامانه طوبی سازمان تبلیغات ثبت شده است، خاطرنشان کرد: روسای هیات‌ها نگاه جدی به مداحی‌هایی که انجام می‌شود، نوع شعر و سبک شعر داشته باشند چون باید مفاهیم بزرگ حسینی را با شعر به مردم بیان کنیم.
 
حجت الاسلام سیدجواد هاشمی دادستان عمومی و انقلاب میاندورود نیز در این مراسم با اشاره به سخنان امام(ره) که فرمودند جامعه بدون روحانی بیمار است، تصریح کرد: با جامعه‌ایی روبرو هستیم که بیماران اجتماعی هستند و یک روحانی به‌عنوان یک طبیب در هر جایی که صحبت می‌کند باید ابتدا آسیب شناسی منطقه را داشته باشد و در قالب معارف اسلامی درمان را ارائه کند.
 
هاشمی با بیان اینکه در حوزه مواجهه با بیماران اجتماعی با موضوع خانواده، اخلاق، نماز و قرآن روبرو هستیم، افزود: در موضوع خانواده نیاز داریم که روحانیون سبک زندگی اسلامی و حسینی را ارائه دهند، بسیاری از آقایان و خانم‌ها نمی‌توانند جمع کوچک خانواده را ارائه کنند باید به کمک پدر و مادر و اعضای خانواده بایید و همچنین فرزندی که در خانواده تربیت می‌شود چگونه با فرزند براساس سبک زندگی اسلامی رفتار کنند.
 
وی در ادامه گفت: ماه محرم بهترین فرصت است که ما جایگاه نماز در خانواده، اخلاق و جامعه را تبیین کنیم.
 
حجت الاسلام محمدمهدی شریف تبار مدیرکل سازمان تبلیغات مازندران نیز اظهار کرد: نعمت محرم است که ما را دور هم جمع کرده است که در دنیا مشابه‌ایی ندارد و توفیق این را پیدا می‌کنیم که در محفل سیدالشهدا حضور پیدا می‌کنیم به‌دلیل این نعمت خدا را شاکریم.
 
روح الله سلگی معاون سیاسی استاندار مازندران نیز با بیان اینکه فلسفه عاشورا و هدف خداوند از شکل دهی این تراژدی صرفا رسوایی شبکه پلید بنی امیه نبود بلکه عاشورا خط کش خداوند باشد برای مرز حق و باطل، خاطرنشان کرد: عاشورا عصاره تاریخ است و در هشت سال دفاع مقدس همه کسانی که به شهادت رسیدند لبیک گوی سیدالشهدا بودند و امروز ایران محور جبهه حق است.
 
جواد کردان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندورود در این مراسم در تبیین حجاب اختیاری و اجباری، گفت: دو قطبی سازی حجاب، با استفاده از دو واژه اجباری و اختیاری، حربه‌ایی از حربه‌های جنگ نرم دشمن است که ما نباید وارد این بازی‌های کلمه‌ای شویم، ما نه حجاب اجباری داریم، نه حجاب اختیاری، ما همه خواهان ححاب اسلامی هستیم، نه اختیار، نه اجبار، واژه‌ها پسوندهای مناسبی برای حجاب نیستند و نباید بگذاریم جامعه دچار این دو قطبی غیرمنطقی شود و با استعاره کلمات، نیت شوم خود را مخفی کنند، آنچه خدا برای ما امر فرموده است حجاب اسلامی است و در مقابل آن بی‌حیایی و بی‌غیرتی قرار دارد، یعنی جنگ نرم دشمن، در واقع بین اسلام (حجاب) و کفر (بی بند و باری) است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
سناریوهای نامحدود در خدمت جنگ شناختی
شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
مردم و مسئولان! فریضتین را دریابید
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
تضمین آمریکا چه تضمینی دارد؟!
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۶