تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۶۲۷۳۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها برای تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان تاکید کرد.
۰
plusresetminus
ضرورت همکاری دستگاه‌ها برای تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران
به گزارش بلاغ، رضا علیخانی در  جلسه کارگروه عمرانی تسریع در ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک راهبرد، استراتژی و برنامه بسیار مهم کلیدی است که در ذیل سیاست بالاتری قرار دارد و آن نشر و اشاعه فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس است.

وی افزود: مقابله با تهاجم فرهنگی، تلاش در جنگ نرم و شناختی، افزایش امنیت کشور، توسعه و اشاعه ایثار و شهادت در راستای توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه از دیگر سیاست‌ها است.

علیخانی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت سبب افزایش سطح غیرت می‌شود، ادامه داد: همچنین رشادت و صلابت در مردم و بویژه در جوانان، فرهنگ دفاع از کیان، مملکت و تمامیت ارضی کشور و اصلاح و بهبود جامعه را شاهد خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بیان داشت: فرهنگ شهادت و ترویج آن نیازمند یک ابزار و برنامه راهبردی دارد تا در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس پیاده سازی شود.

علیخانی با اشاره به مکتب شناسی جنگ و دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس در راستای مکتب عاشورا بود و تدوین و شناختن آن به جامعه ضرورت دارد.

وی با عنوان اینکه مطالعات میدانی دفاع مقدس نیاز به شناخت میدانی دارد و تدوین و گردآوری اسناد یک مکتب فیزیکی قابل ارائه است، خاطرنشان کرد: نیازمند ابزارهای فرهنگی، نرم و عمرانی هستیم تا وضعیت واقعی جبهه و جنگ را نمایش گذاشته و در این مجموعه پیاده سازی کنیم.

علیخانی با اشاره به اهمیت این مسئله عنوان کرد: در این راستا دستگاههای متولی با رویکرد عشق و علاقه پای کار بیایند و در راستای برنامه ها گام برداریم.

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران نیز ضمن ارائه گزارشی از روند ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها و مسئولین استانی در تکمیل این مرکز فرهنگی تأکید کرد.

وی افزود: تکمیل مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس نیازمند همدلی و هم‌افزایی بین مدیران استان است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
مرتفع‌سازی ممنوع
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰
همه‌مان داریم بسرعت آب می‌شویم
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
عاشورا مکتبی برای خبرنگاران
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸