تاریخ انتشارسه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹
کد مطلب : ۴۶۲۶۹۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در خصوص آلودگی هوای ناشی از مصرف مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا در سالهای اخیر، اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای حذف کامل مصرف مازوت در نیروگاه را تشریح کرد.
۰
plusresetminus
واکنش مدیرکل محیط زیست مازندران به مازوت‌سوزی در نیروگاه نکا
به گزارش بلاغ، عطااله کاویان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: طرح موضوع حذف کامل مازوت نیروگاه در اولین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان ، مبنی بر تامین سوخت گاز نیروگاه و حذف کامل مازوت  و متعاقب آن پیگیری های لازم از دستگاههای ذیربط از جمله شرکت گاز استان در خصوص تامین گاز نیروگاه، توسط استانداری و اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در سطح وزارتخانه نیرو صورت پذیرفت، ضمن اینکه موضوع حذف سوخت مازوت نیروگاه در جلسات بعدی کارگروه نیز مورد پیگیری جدی این اداره کل قرار گرفت.

وی ادامه داد: اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران در جلسه سراسری نیروگاههای برق حرارتی کشور که با حضور رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی نیروگاهای برق حرارتی کشور برگزار شد، موضوع مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف مازوت در منطقه از جمله لامت مردم روستاههای اطراف و خسارات وارده به کشاورزی منطقه را مطرح و خواستار حذف نیروگاه نکا از فهرست نیروگاههای مازوت سوز کشور شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تاکید کرد: با توجه به لزوم تشدید پایش و سنجش میزان آلودگی منتشر شده از نیروگاه در شرایط مازوت سوز، ضمن الزام نیروگاه به انجام خوداظهاری دوره ای، سنجش مستقیم گازهای آلاینده خروجی از دودکش نیروگاه نیز به صورت مستمر توسط کارشناسان این اداره کل انجام و پیگیریهای قانونی از طریق مراجع ذیربط در جهت الزام نیروگاه به نصب سیستم های کنترل آلودگی هوا صورت گرفت.

کاویان با اشاره به جلسه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ که در محل نیروگاه نکا و با حضور مدیرعامل این نیروگاه برگزار شد، افزود: در این جلسه مقرر شد تا بر اساس زمان بندی، بتدریج مازوت حذف و سوخت گاز جایگزین آن شود.

وی ادامه داد: نیروگاه نیز متعهد شد تا با تامین اعتبار مورد نیاز، سیستم کنترل آلودگی هوا را نصب کند تا میزان گازهای خروجی به حدود استاندارد مجاز زیست محیطی برسد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان افزود: این اداره کل تا حصول نتیجه نهایی، پیگیری های لازم را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰