مدیرکل کمیته امداد مازندران خبر داد:

جمع‌آوری ۴۷ میلیارد تومان زکات در مازندران

تاریخ انتشاريکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
کد مطلب : ۴۶۲۶۶۵
مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: امسال ۴۷ میلیارد تومان زکات در مازندران جمع‌آوری و به نیازمندان تحویل داده شد.
۰
plusresetminus
جمع‌آوری ۴۷ میلیارد تومان زکات در مازندران
به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه در جلسه با روحانیون و مبلغین شورای زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در محل دفتر امام جمعه پل‌سفید با بیان اینکه جمع‌آوری زکات در طول سال یکی از کارهای کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: تاکنون چند گردهمایی با موضوع زکات در استان برگزار کردیم در هر شهرستانی هم که حضور می‌یابیم با روحانیون آن شهرستان پیرامون زکات جلساتی داریم تا در طول سال با جمع‌آوری زکات آن را به نیازمندان برسانیم. 
 
عالیشاه تصریح کرد: مددجو باید زکات را لمس کرده و زکات را به درون خانه‌اش ببریم، امسال نیز تا الان ۴۷ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری و به نیازمندان سراسر استان، تحویل داده شد. 
 
وی افزود: تمام کارهای کمیته امداد از سیره امیرالمومنین است از ظرفیت روحانیت برای جمع‌آوری زکات و تحویل آن به نیازمندان باید استفاده کرد.
 
حجت‌الاسلام سیدمهدی جعفری امام جمعه پل‌سفید سوادکوه نیز در این گردهمایی با بیان اینکه سوادکوه در بحث زکات خوب عمل کرده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات در سوادکوه جمع‌آوری شده بود که صرف تهیه ۱۶ سری جهیزیه به ارزش ۳۸۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ، احداث ۶ پروژه مسکن با هزینه ۶۷۹ میلیون تومان، مرمت و بازسازی ۳۰ پروژه مسکن با هزینه ۲۰۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شده بود.
 
وی افزود: همچنین در بحث درمانی ۲۵ میلیون تومان، تحصیلی ۱۵ میلیون تومان، معیشت ۱۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان و لوازم ضروری زندگی ۱۲۵ میلیون تومان صرف شد. 
 
امام جمعه پل‌سفید با توجه به زکات جمع‌آوری شده در ۳ ماهه نخست سال در سوادکوه، عنوان کرد: در سه ماهه نخست امسال مبلغ جذب زکات ۲ میلیارد و ۵۷۸ میلیون تومان تاکنون بوده که صرف ۱۰ مورد جهیزیه به ارزش ۱۱۸ میلیون تومان، احداث ۲ مورد مسکن با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، مرمت و بازسازی ۵ مسکن با مبلغ ۱۸۶ میلیون تومان شده است.
 
جعفری افزود: در بخش فرهنگی و تحصیلی ۱۷۵ میلیون تومان، معیشت ۴۵۰ بسته به ارزش ۲۴۴ میلیون تومان و لوازم ضروری منزل ۳۰۸ میلیون تومان هزینه شد. 
 
وی در پایان اظهار کرد: در بحث زکات شهرستان نیز ۴ تابلو دو طرفه، یک دیوار نویسی در سطح روستا، تعداد ۷ تابلو دو طرفه، نصب ۲ تابلو تبلیغات زکات هم در کسلیان و ورودی لیند انجام شد، دیدار با کشاورزان و دامداران داشته‌ایم. 
 
انتهای پیام /
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
امید جهانی به منتظرترین منتظران
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
امام حسن عسکری(ع)، الگویی کارآمد و کامل
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
یکی بر سر شاخ بن می‌برید
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰