تاریخ انتشاريکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
کد مطلب : ۴۶۲۶۵۳
سخنگوی صنعت برق گفت: سال گذشته به طور متوسط 25 درصد از مشترکان بیش از الگوی تعیین شده و 75 درصد کمتر از الگو مصرف داشته‌اند و بر اساس اطلاعات خردادماه، 5 درصد به تعداد کم‌مصرف‌ها اضافه شده است.
۰
plusresetminus
سخنگوی صنعت برق: 1/5 میلیون مشترک پرمصرف برق کم‌مصرف شدند
به گزارش بلاغ؛ مصطفی رجبی مشهدی، در یک گفت‌وگوی تلویزیونی ضمن اعلام افزایش مصرف برق کشور طی روز شنبه اظهار داشت: خوشبختانه بر اساس آمارها، در بخش خانگی اتفاقی افتاده که کم‌سابقه است؛ در سال گذشته به طور متوسط 25 درصد از مشترکان بیش از الگوی تعیین شده مصرف داشته‌اند و 75 درصد کمتر از الگو که بر اساس اطلاعات دریافت شده در خردادماه،
75 درصد کم‌مصرف به 80 درصد افزایش یافته که نشان از همکاری بسیار خوب مردم با صنعت برق است.
بر اساس این گزارش، 30 میلیون و 886 هزار مشترک خانگی در کشور وجود دارد که بر مبنای آمار ارائه شده یک میلیون و 544 هزار مشترک پرمصرف به جرگه کم‌مصرف‌ها اضافه شدند.
سخنگوی صنعت برق افزود: باید از مردم تشکر کنم و بخواهم این همکاری را در ماه‌های پیش رو که ماه‌های گرمی است ادامه دهند. همچنین از مشترکانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند تقاضا می‌کنم به قبض‌هایی که در ماه‌های آتی دریافت می‌کنند توجه داشته باشند چون اگر رعایت نکنند تعرفه آنها به صورت یارانه‌ای محاسبه نخواهد شد. لذا هم برای کاهش هزینه خود و هم به منظور کمک به ما در مسیر تامین برق سایر مشترکان، مصرف خود را کاهش دهند.
رجبی مشهدی درخصوص رزمایش طرح نظارت میدانی در مدیریت آب و برق ابراز داشت: روز شنبه وزارت نیرو رزمایش بسیار خوبی با همکاری وزارت کشور، بسیج و سپاه پاسداران برگزار کرد.
همکاران سپاه الگوی بسیار خوبی در بخش نظامی برای کاهش مصرف تدارک دیده‌اند و از خودشان شروع کردند و می‌خواهند 30 درصد از مصارف خود را در بخش‌های مختلف سپاه کاهش دهند. این الگو قابل تسری به سایر بخش‌های نظامی نیز هست و امیدواریم همگی این طرح را اجرا کنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين