تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
کد مطلب : ۴۶۲۵۹۱
فرماندار نکا گفت: شهرستان نکا در حوزه بهره‌مندی از مواهب طبیعی یکی از مناطق ویژه و خاص استان مازندران است، گیاهان دارویی و تشمک در شهرستان نکا به‌ویژه در منطقه هزارجریب سالانه اشتغال‌زایی قابل توجهی را برای اهالی این منطقه فراهم می‌کند اما یکی از مشکلاتی که کم‌تر به آن توجه می‌شد حوزه صنایع تبدیلی است.
۰
plusresetminus
صنایع تبدیلی حلقه مفقوده رشد اقتصادی و واشتغالزایی در نکا
به گزارش بلاغ عبدالرضا بابایی در حاشیه جشنواره ملی تمشک جنگلی و گیاهان دارویی در شهرستان نکا در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سومین جشنواره ملی تمشک با همت شهردار و اعضای شورا اسلامی در شهر نکا در حال برگزاری است، این جشنواره در واقع یک ظرفیت بسیار مناسب به منظور معرفی پتانسیل‌ها شهرستان نکا در حوزه‌های مختلف اعم از کشاورزی، منابع طبیعی و گردشگری است.

وی افزود: شهرستان نکا در حوزه بهره‌مندی از مواهب طبیعی یکی از مناطق ویژه و خاص استان مازندران است، گیاهان دارویی و تشمک در شهرستان نکا به‌ویژه در منطقه هزارجریب سالانه اشتغال‌زایی قابل توجهی را برای اهالی این منطقه فراهم می‌کند.

فرماندار شهرستان نکا عنوان کرد: ما در مدیریت شهرستان نکا حامی و پشتیبان هستیم که بتوانیم به توسعه این جشنواره با دعوت مهمانان منطقه‌ای و ملی ظرفیت شهرستان را معرفی کنیم، تاکنون چند جشنواره برگزار شده که هر چه تعداد این جشنواره‌ها بیشتر شود، معرفی محصولات این منطقه هم به معرض نمایش در خواهد آمد که باعث اشتغال‌زایی خواهد شد.

این مسئول گفت: یکی از مشکلاتی که کم‌تر به آن توجه می‌شد حوزه صنایع تبدیلی است، اخیراً همایشی را که در سطح ملی در یکی از دانشگاه‌های کشور برگزار شد را بررسی و آنجا مشاهده کردم که حتی برگ‌های بوته تمشک را هم به منظور صادرات به کشورهای مختلف در راستای استفاده در حوزه مصرف گیاهان دارویی صادر می‌کنند.

وی در پایان افزود: با توجه به این موضوع، با داشتن این‌گونه مواهب در شهرستان نکا از تمشک و بوته تمشک می‌توان استفاده کرد، ضمناً این منطقه، منطقه بسیار حاصل‌خیزی است و حوزه کشت گیاهان دارویی که باید به آن توجه شود در این سال‌ها با استقبالی که مردم داشتند، شاهد رشد کشت در این حوزه‌ هستیم.

انتهای پیام/
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰