تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۴۶۲۵۹۰
شهردار نکا با اشاره به اشتغالزایی 60 هزار نفره برداشت تمشک جنگلی در مدت دو ماه در منطقه شرق مازندران، گفت: سالانه هزار تن تمشک جنگلی در شهرستان نکا برداشت می‌شود که درآمدزایی به وجود آمده از طریق برداشت تمشک جنگلی برای استان مازندران، مبلغی بالغ بر 2.5 میلیارد دلار است.
۰
plusresetminus
ارزآوری 2.5 میلیارد دلاری و اشتغالزایی 60 هزار نفری تمشک جنگلی برای مازندران
به گزارش بلاغ موسی خلیلی در حاشیه جشنواره ملی تمشک جنگلی و گیاهان دارویی در شهرستان نکا در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به  آغاز به کار سومین جشنواره ملی تمشک جنگلی و گیاهان دارویی در پارک تفریحی توریستی قرمرض شهرستان نکا، اظهار کرد: با توجه به این که در این دوسال بیماری کرونا سد راه برگزاری این جشنواره شد، امسال شهرداری نکا با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها سعی در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره دارد.

وی افزود: سالانه هزار تن تمشک جنگلی در شهرستان نکا برداشت می‌شود که درآمدزایی به وجود آمده از طریق برداشت تمشک جنگلی برای استان مازندران، مبلغی بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می‌باشد و تعداد نفراتی که از طریق برداشت تمشک جنگلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند حدود ۶۰ هزار نفر در دو ماه از سال می‌باشد.

شهردار نکا عنوان کرد: ما باید تلاش کنیم که این جشنواره به گونه‌ای برگزار شود که صنایع دستی و گردشگری به خصوص صنعت گردشگری در حوزه کشاورزی و باغداری توسعه پیدا کند و باید به سمتی برود که موارد فوق صنعتی و نیمه صنعتی شود تا به اشتغال‌زایی و درآمد بیشتر کمک کند.

این مسئول اشاره کرد: یکی از دلایل برگزاری این جشنواره، شناساندن خود منطقه، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان نکا و شرق مازندران به جاهای دیگر می‌باشد و در کنار همه موارد از جمله تولید تمشک در این فصل، با برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها باعث افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

وی در پایان گفت: از جمله اقداماتی که می‌توان جهت افزایش گردشگر از شهرستان نکا انجام داد، برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها است که مناطقی مانند قرمرض را به تمامی مردم نشان داده که با توجه به دور بودن این منطقه از خود شهر نکا این‌گونه جشنواره‌ها باعث رشد حضور توریست در این مناطق خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما