تاریخ انتشارجمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
کد مطلب : ۴۶۲۴۶۸
وزیر امور خارجه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از مسیر مذاکره منتج به نتیجه فاصله نمی‌گیرد، گفت: تردیدی به خود راه نمی‌دهیم که تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.
۰
plusresetminus
تردیدی به خود راه نمی‌دهیم که تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم
به گزارش بلاغ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (جمعه) ۲۷ خرداد ماه در توئیتی درباره مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و اقدم دیروز وزارت خزانه داری آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نوشت: جمهوری اسلامی ایران از مسیر مذاکره منتج به نتیجه فاصله نمی‌گیرد.

وزیر خارجه با بیان اینکه به قانون مجلس (قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها) پایبندیم، یادآور شد: مذاکره را ادامه می‌دهیم، آمریکا را به واقع بینی و فاصله گرفتن از جنون تحریم جدید و آژانس را به رفتار فنی و اجتناب از اقدام سیاسی فرا می‌خوانیم.

وی تصریح کرد: تردیدی به خود راه نمی‌دهیم که تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز پنجشنبه اعلام کرد شبکه‌‌ای را که به ایران برای دور زدن تحریم‌ها و فروش محصولات پتروشیمی این کشور کمک می‌کنند را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

گفتنی است، در ساعات پایانی چهارشنبه ۱۸ خرداد ماه قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی عضو برجام به همراه آمریکا در شورای حکام آژانس با ۳۰ رای موافق، دو رای مخالف (چین و روسیه) و سه رای ممتنع پاکستان، هند و لیبی تصویب شد. ایران پیش از این نسبت به صدور قطعنامه هشدار داده بود و بعد از گزارش سیاسی مدیرکل آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران، سازمان انرژی اتمی بعدازظهر چهارشنبه از توقف تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس خبر داد و بعد از صدور قطعنامه نیز محمد اسلامی اعلام کرد که فعالیت بقیه دوربین‌های پادمانی آژانس در روز جمعه متوقف می‌شود

وزیر امور خارجه کشورمان دیروز هم در گفت‌وگوی تلفنی با همتای عراقی با بیان این‌که هدف آمریکا از طرح قطعنامه در آژانس، امتیازگیری سیاسی در میز مذاکره است، تصریح کرد: در مقابل رفتار قلدرمآبانه، واکنش ما بر مبنای اقتدار است. (اینجا بخوانید)

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين