تاریخ انتشارجمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۴۶۱۶۳۵
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت، سال گذشته کمتر از ۹ درصد بود که این رقم در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است.
۰
plusresetminus
افزایش ۱۳ درصدی سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی/رتبه بندی معلمان در انتظار ابلاغ به استانها
به گزارش بلاغ، قاسم احمدی لاشکی در آیین تجلیل از معلمان نمونه شهرستان محمود آباد اظهار کرد: بودجه عمومی دولت در سال ۱۴۰۱ از آنچه از تصویب مجلس شورای اسلامی گذشت ۱۵۰۰ هزار میلیارد است و سهم آموزش و پرورش از این محل بطور قابل توجهی افزایش داشته است؛ که یکی از علت‌های این افزایش سهم ۳۸ هزار میلیارد تومانی که برای رتبه بندی معلمان مشخص شده است.

وی تصریج کرد: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت، سال گذشته کمتر از ۹ درصد بود که این رقم در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته است.

معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آنچه امروز جامعه توسعه یافته در امر تعلیم و تربیت برای خودش اهمیت قائل است عددی بیشتر از این رقم است افزود: اما امیدواریم این رویه رو به رشد در جهت حمایت از آموزش و تعلیم و تربیت در سال‌های آینده نیز هم‌چون روند رو به رشد فعلی استمرار داشته باشد.

احمدی لاشکی گفت: معلمان از اقشار مهم جامعه در تبیین برنامه‌ها و اهداف والای انقلاب هستند، زیرا این افراد آگاه جامعه می‌توانند در پیشبرد اهداف نظام کمک حال باشند.

وی با اشاره به لزوم ورود افراد شایسته، متعهد و کاردان به آموزش و پرورش، افزود: امروزه در تمام نظام‌های تعلیم و تربیت دنیا، شایسته محوری در دستور کار قرار گرفته است، بنابراین خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت باید افرادی باشند که از صلاحیت‌های لازم برای زندگی سالم برخوردار باشند.

احمدی لاشکی تأکید کرد: در حوزه رتبه بندی معلمان و همکاران فرهنگی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، آیین نامه آن تحریر شده و به هیئت دولت رفته و امیدواریم به محض تصویب، در استان‌ها به سرعت اجرایی شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دیدار اخیر معلمان با رهبری عظیم الشان انقلاب گفت: رهبری انقلاب دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی را خدمتگزارانی کم‌توقع، پرکار و با مسئولیتی سنگین توصیف کردند. از آنجا که بقاء و استمرار هر انقلابی به‌طور مستقیم به تربیت انسان‌های صالح و عالم ارتباط پیدا می‌کند، می‌توان گفت که فرهنگیان و معلمین ما آگاهانه مسئولیت بزرگی را نسبت به آینده‌ی کشور عهده‌دار هستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
هموار شدن راه فرصت‌طلبان در ورزش!
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳