تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵
کد مطلب : ۴۶۱۵۲۰
تشدید بحران گرانی مواد غذایی در غرب سبب افزایش 5 برابری قیمت روغن در آلمان و کمبود مواد غذایی در بانک‌های غذا در آمریکا شده است.
۰
plusresetminus
افزایش 5 برابری قیمت روغن در آلمان تا هجوم مردم به بانک‌های غذا در آمریکا

به گزارش بلاغ به نقل از iamexpat تا همین چند ماه پیش هر بطری یک لیتری روغن آفتابگردان در آلمان زیر یک یورو به فروش می‌رسید اما با آغاز درگیری نظامی در اوکراین و هجوم مردم برای جارو کردن قفسه‌ها از ترس تبعات جنگ، برای چند هفته فروشگاه‌ها روغنی برای فروش به مردم نداشتند.

البته چند روزی است که روغن به قفسه فروشگاه‌های آلمان بازگشته اما این اتفاق با بیش از 5 برابر قیمت رخ داده است.
گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد که بطری‌های یک لیتری روغن مایع آفتاب‌گردان در آلمان هم اکنون 4.99 یورو به فروش ‌می‌رسند.
از سوی دیگر، خبرگزاری تسنیم هم نوشت بالا رفتن قیمت‌ها بسیاری از مردم را در آمریکا به سمت بانک‌های غذا کشانده اما تورم بالا تامین غذا برای این بانک‌ها را هم با مشکل مواجه کرده ‌است. یک بانک‌ غذا با نام «فارم شیر» از مردم خواسته غذاهای کنسروی و فاسد نشدنی خود را کنار صندوق‌های پست قرار دهند تا بانک‌های غذا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. طبق گفته «ریتا فرانکیز»؛ یکی از افرادی که در صف مقابل یکی از این بانک‌های غذا ایستاده بود و به‌تازگی یک عمل پیوند ریه داشته گفت تمام درآمدش صرف بیمه درمانی‌اش می‌شود و افزود: «فقرا روزبه‌روز فقیرتر می‌شوند. آنها کار می‌کنند اما چیزی به دست نمی‌آورند.»

افزایش قیمت نان در آمریکا
در چنین وضعی، وبگاه شبکه خبری آمریکایی سی‌بی‌اس از افزایش قیمت‌های نان و برخی اقلام غذایی در فروشگاه‌های مواد غذایی و رستوران‌های آمریکا در فصل تابستان خبر داد.
به گزارش یک نانوایی معروف در «بالتیمور» که نان را به خواربارفروشی‌ها و رستوران‌ها می‌فرستد اعلام کرده که به دلیل کمبود مواد اولیه، دچار مشکل شده است. یکی از مالکان  نانوایی «اچ‌اند‌اس»  گفت: «شما شاهد افزایش دیگری در ماه جولای [تیرماه] خواهید بود که بر افزایش ۳۵ درصدی نرخ آرد تاثیر خواهد گذاشت. این مسئله به شدت به جنگ اوکراین و روسیه مرتبط است.»
«راب مک کی»؛ رئیس و مدیر عامل انجمن نانوایان آمریکا، افزود: «متاسفانه این هزینه‌ها باید بر عهده مصرف کنندگان باشد و آسیب پذیرترین افراد جامعه ما بیشتر از هر کس دیگری این احساس را خواهند داشت.»
 
منبع : فارس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶