مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران خبر داد:

تنش آبی در ۴۷ شهر مازندران/خشکسالی در کمین است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
کد مطلب : ۴۶۱۰۷۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با بیان هشدار خشکسالی در استان، گفت: در مازندران دغدغه آبی وجود دارد و هم اکنون ۴۷ شهر با تنش آبی مواجه است.
۰
plusresetminus
تنش آبی در ۴۷ شهر مازندران/خشکسالی در کمین است
به گزارش بلاغ؛بهزاد برارزاده در افتتاح طرح  آبرسانی یک حلقه چاه با آبدهی 70 لیتر در ثانیه با هدف تقویت و تامین آب آشامیدنی شهر آمل اظهار کرد: با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی ادارات آب و فاضلاب نیز حتی در شب های عید به دنبال اجرای پروژه‌ها بودند و به مازندرانی‌ها و مسافران خدمات می‌دادند.

وی با بیان هشدار خشکسالی در مازندران، عنوان کرد: در این استان دغدغه آبی وجود دارد و هم اکنون ۴۷ شهر مازندران با تنش آبی مواجه است، برای تامین کمبود آب پیگیری‌های مدوام از سوی استان در حال انجام است و اعتبارات خوبی از محل تنش و سفر ریاست جمهوری به مازندران اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران ادامه داد: آمل با وجود کمک‌دهی به چند شهرستان اطرافش نباید با مشکل آب مواجه و دغدغه داشته باشد، تاکنون برای بخش‌های این شهرستان با نشست‌های متعدد سعی شده آن مشکلات تنش آبی حل شود تا مردم گله‌مندی نداشته باشند.

این مسئول تصریح کرد: تحت پوشش قرار نگرفتن لاریجان در حوزه آب و فاضلاب اصلا مناسب نیست و آب و فاضلاب آمادگی بر پوشش دهی کامل را با وجود آن اعتبار مالی فراهم است.

برارزاده از عقب‌ماندگی این شهر در اجرای پروژه فاضلاب شهری ابراز ناراحتی کرد و افزود: البته این عقب‌ماندگی به پنج شهر استان برمی‌گردد که به دلیل کمبود اعتبار تعطیل شده است.

وی با علام اینکه زیرساخت‌های آب و فاضلاب نیاز به مساعدت شورای شهر دارد، اظهار کرد: به ویژه برج سازی‌هایی که انجام می‌شود، خیابان‌های چندین سال قدمت شهرهای مازندران نیاز به اصلاح شبکه دارند که با اعتبارات سازمان و کمیته برنامه‌ریزی توانایی اصلاح ترمیم امکان پذیر نیست.

فرماندار شهرستان آمل نیز در ادامه با تاکید بر توجه ویژه بر تامین آب شرب شهر آمل و جلوگیری از قطعی آب در زمان پیک مصرف تصریح کرد: با افزایش جمعیت تامین آب موردنیاز منطقه نیاز به طرح ها و برنامه های جدید دارد.

سید عباس حسینی با اشاره به بهره برداری از طرح آبرسانی به شهر آمل با هدف تقویت و تامین آب شرب سالم و بهداشتی با بهره مندی جمیعتی بالغ بر 4200 خانوار از محل اجرای این طرح، عنوان کرد: برای این طرح بالغ بر 40 میلیارد ریال هزینه شده است وبرای اجرای طرح  تقویت تامین آبرسانی به آمل عملیاتی شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 70 لیتر در ثانیه و اجرای خط انتقال آب به طول 600 متر انجام شد.

فرماندار آمل با بیان اینکه تقویت آبرسانی به روستاهای آمل نیز ضروری است، گفت: ییلاقات و روستاهای آمل از جمعیت زیادی برخوردار است و نیاز به تامین آب بسیاری از این روستاها مورد درخواست اهالی روستاست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين