تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۴۵۹۲۱۹
رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها از حمایت شبکه بانکی کشور از پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن خبر داد. 
۰
plusresetminus
رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها: شبکه بانکی از پرداخت وام بدون ضامن حمایت می‌کند
به گزارش بلاغ؛ «محمد‌رضا فرزین» گفت: شورای هماهنگی بانک‌ها جلسه‌ای برای تدوین آیین‌نامه واحد شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات خرد ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به متقاضیان تشکیل می‌دهد و به زودی به همه بانک‌ها در کشور ابلاغ می‌شود. 
وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است که همه بانک‌ها طبق یک آیین‌نامه واحد عمل کنند افزود: سیستم بانکی از این طرح حمایت می‌کند اما ممکن است گاهی اوقات در برداشت از آیین‌نامه‌ها مشکلاتی پیش آمده باشد که آنها هم اصلاح می‌شوند و این یک رویه معمول در کل نظام بانکی خواهد شد. مدیرعامل بانک ملی گفت: در مجموع دو عامل میزان تسهیلات پرداختی خرد و نحوه پرداخت تسهیلات خرد باید از هم تفکیک شوند.
به گفته وی، میزان تسهیلات پرداختی همان روال گذشته را دارد؛ یعنی افرادی که تقاضای دریافت وام خرد داشتند و از شرایط لازم نیز برخوردار بودند، اکنون می‌توانند وام خود را دریافت کنند اما دیگر نیازی به ضامن ندارند؛ ضمن اینکه شرایط دریافت این تسهیلات سهل‌تر است.
رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها خاطر‌نشان کرد: البته اخیرا توافق شد به علت اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم و همزمان نیز نیاز مردم به تسهیلات خرد افزایش می‌یابد، تلاش کنیم بخشی از این تسهیلات خرد را در بانک‌ها افزایش محسوسی دهیم تا نیازهای مردم هم برطرف شود.

مصوبه وام بدون ضامن 
به معنای اعطای وام به همه جامعه نیست

در همین حال معاون امور بانکی وزارت اقتصاد با بیان اینکه ضوابط پرداخت تسهیلات تغییری نکرده است، گفت:‌ مصوبه وام بدون ضامن به معنای وام گرفتن آحاد جامعه نیست. سید عباس حسینی با بیان اینکه مصوبه وزارت اقتصاد در خصوص حذف ضامن برای تسهیلات خرد، تنها به معنای جایگزینی سیستم اعتبارسنجی بجای اخذ ضامن تسهیلات خرد برای افراد «واجد شرایط» است، تأکید کرد: این مصوبه به هیچ‌وجه به این معنا نیست که همه آحاد جامعه می‌توانند از امروز برای گرفتن وام به هر بانکی، مراجعه کنند.
معاون وزیر اقتصاد گفت:‌ کاری که وزارت اقتصاد انجام داده، این است که شرایط پرداخت تسهیلات خرد تا سقف 100 میلیون تومان را به دستور رئیس‌جمهور و تأکید وزیر اقتصاد از لحاظ دریافت وثایق و ضامن برای متقاضیان واجد شرایط، آسان کرده است.  وی تصریح کرد: وزارت اقتصاد در مصوبه خود به هیچ‌وجه در خصوص ضوابط بانک‌ها و اینکه به چه کسانی وام بدهند یا خیر، صحبت یا دخالت نکرده است.  معاون وزارت اقتصاد یادآور شد: در حقیقت آنچه گفته شده این است که همان روند پیشین پرداخت تسهیلات خرد در بانک‌ها، برابر ضوابط بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار و آیین‌نامه‌های داخلی خود بانک‌ها، کماکان به قوت خود باقی است، منتهی با این تفاوت که ما شرایط اخذ ضامن و وثیقه از متقاضی وام را، آن هم در صورت واجد شرایط بودن وی، آسان کرده‌ایم.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰