تاریخ انتشارجمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۴۵۹۰۳۶
رئیس بهداشت و درمان آمل گفت: طبق آخرین به روز رسانی نرم افزار ماسک وزارت بهداشت با افزایش روند مراجعه کنندگان آمل از وضعیت آبی به زرد تغییر یافت.
۰
plusresetminus
اومیکرون آمل را زردپوش کرد/ افزایش 3 برابری بیماران کرونایی
به گزارش بلاغ؛این روزها مازندران اومیکرون می تازد و استان آبی با عادی انگاری در حال تغییر کردن است، کرونایی که زمستان 98 سایه سنگین اش را بر مازندران گذاشت، طبل پیک ششم را آهسته نجوا می کند.

چهارم دی ماه بود که با تست اولین بیمار اومیکرونی، مازندران وارد فصل جدید کرونا شد، اما رعایت پروتکل های بهداشتی در مازندران به زیر 45 درصد رسیده است و مجموع بیماران کرونایی در مازندران به نزدیک رسیده است، طبق آخرین به روز رسانی نرم افزار ماسک وزارت بهداشت صبح امروز رامسر، سوادکوه نارانجی شدند و آمل نیز از وضعیت آبی به زرد تغییر یافت، تعداد بیماران مازندران همچنان سه رقمی است.
 
پژمان خسروی رئیس بهداشت و درمان آمل در گفتگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به وضعیت کرونا در آمل گفت: طبق آخرین به روز رسانی نرم افزار ماسک وزارت بهداشت صبح امروز با افزایش روند مراجعه کنندگان آمل از وضعیت آبی به زرد تغییر یافت.

وی با بیان افزایش تعداد بیماران کرونایی عنوان کرد :از دو هفته اخیر مراجعه کنندگان به بیمارستانها و بهداشت و درمان، 2 الی 3 براربر افزایش یافته است.

رئیس اداره بهداشت و درمان آمل عادی انگاری را عوامل افزایش بیماران کرونایی دانست و خاطرنشان کرد:در مازندران و شهرستان رعایت پرتکل ها به زیر 60 درصد رسیده است، از شهروندان می خواهیم تجمعات غیر ضروری خوداری کنند، فاصله گذاری اجتماعی و با زدن با ماسک مانع انتشار این بیماری شوند.

وی با تاکید زدن دز سوم واکسن کرونا، اظهار کرد: ۹۸ درصد دز اول، 91 درصد دوم و  35 درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند، بررسی علمی نشان می‌‌دهد نوبت سوم در کنترل بیماری اومیکرون موثر است.

خسروی هر گونه علائم سرماخوردگی را امیکرون خواند و افزود: هرگونه علائم باید امیکرون در نظر گرفته شود؛ هرچند امیکرون کرونای خفیف عنوان شده ولی اگر بیماری وسیع شود بیماران بدحال افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: این بیماری همه سنین را درگیر می کند، در سویه های قبلی کودکان کمتر درگیر کرونا می‌شدند اما در این شیوع بیمار بستری کرونایی کودک هم داریم.

رئیس اداره بهداشت و درمان آمل بیان کرد: آمادگی لازم برای مرحله جدید و افزایش بیماران را داریم و جای نگرانی نیست، اما از شهروندان میخواهیم با رعایت، از افزایش شیوع کرونا جلوگیری کنند.
 
 انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶