تاریخ انتشارسه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۵
کد مطلب : ۴۵۸۹۲۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به انجام 14 میلیون و 600 هزار قطعه جوجه‌ریزی در دی‌ماه امسال از شکسته‌شدن رکورد 10 ساله جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان خبر داد و گفت: تا 45 روز آینده نگرانی خاصی برای تامین مرغ استان و پایتخت نداریم.
۰
plusresetminus
رکورد 10 ساله جوجه‌ریزی در مرغداری‌های مازندران شکسته شد/شناسایی 485 مورد تخلف تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها
به گزارش بلاغ، جلسه قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی مازندران با حضور اعضای این کارگروه برگزار و در خصوص مسائل مختلفی چون تنظیم بازار محصولات کشاورزی، تامین اقلام غذایی اساسی و سایر موضوعات مرتبط با امنیت غذایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال 167 پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی

سید حسین اسلامی سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی مازندران در این جلسه با اعلام اینکه در هفته گذشته 2 هزار و 928 مورد بازرسی از بازار استان انجام شد که منجر به 372 مورد تذکر شفاهی شد، گفت: برای 58 مورد تخلف، 167 پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی همچنین از توزیع برنج وارداتی در راستای حمایت از اقشار کم درآمد در فروشگاه‌های زنجیره ای استان خبر داد و گفت: 2 هزار تن سهمیه برای روزهای پایانی سال به استان اختصاص داده شد که در حال حمل به استان است.
 
شناسایی 485 مورد تخلف تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها در مازندران

وفایی نژاد مدیرکل غله استان نیز در این جلسه با ارائه گزارش کاملی از وضعیت آرد و نان استان، میزان ذخیره گندم استان را قابل قبول توصیف کرد و گفت: کیفیت گلوتن گندم مازندران در کشور بسیار خوب است و مازندران در نان بربری رتبه اول کشور را دارد.

وی همچنین از شناسایی 485 مورد تخلف تعطیلی خودسرانه نانوایی‌های استان خبر داد و افزود: آرد 942 روستای استان برای مصرف خانه‌پز مورد تامین قرار می‌گیرد.
 
اجرای کشاورزی قراردادی برنج برای سال زراعی آینده/پرداخت 35 میلیارد تومان تسهیلات به دامداران

مجید بهادری معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم با تاکید بر اجرای کشاورزی قراردادی در استان، خواستار اجرای این نوع کشاورزی در استان به صورت پایلوت با همکاری اداره کل غله و تعاونی روستایی مازندران شد.

وی همچنین از آمادگی برای اجرای کشاورزی قراردادی برنج برای سال زراعی آینده در استان خبر داد.
 
حسین نگهدار معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم از سهمیه 17.5 میلیارد تومانی تسهیلات دامدار کارت در استان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون 35 میلیارد تومان تسهیلات در قالب دامدارکارت برای دامداران مازندرانی پرداخت شد.
 
رکورد 10 ساله جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری مازندران شکسته شد

عزیزالله شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم در این جلسه با اعلام 14 میلیون و 600 هزار قطعه جوجه‌ریزی در دی ماه امسال، گفت: با این میزان جوجه ریزی، رکورد 10 ساله جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان شکسته شد. 

وی همچنین از افزایش جوجه‌ریزی نژاد آرین در مقایسه با دوره گذشته خبر داد.

تا 45 روز آینده نگرانی خاصی برای تامین مرغ استان نداریم

فرمانده قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه این استان نقش بسیار تعیین کننده‌ای در تامین مرغ تهران دارد، گفت: تا 45 روز آینده نگرانی خاصی برای تامین مرغ استان و پایتخت نداریم.

شهیدی‌فر در این جلسه خواستار حضور پررنگ‌تر مدیران جهاد کشاورزی و مسئولان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌های مازندران برای نظارت و پایش بازار محصولات کشاورزی تا سطح روستاهای استان شد و تاکید کرد: توزیع برنج در شهرستان‌ها با هماهنگی فرمانداران باشد و نظارت بر بازار 6 محصول کشاورزی با جدیت ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
خرمشهر، شناسنامه ملت ایران
سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
جایگاه اخلاق در سیاست حضرت علی(ع)
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴