مدیرکل شیلات مازندران خبر داد

صید فیل ماهی 210 کیلویی توسط صیادان مازندرانی

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
کد مطلب : ۴۵۸۷۳۴
مدیرکل شیلات مازندران گفت: صیادان در منطقه رستم‌رود نور موفق به صید یک فیل ماهی به وزن ۲۱۰ کیلوگرم شدند.
۰
plusresetminus
صید فیل ماهی 210 کیلویی توسط صیادان مازندرانی
به گزارش بلاغ، حسن اسحاقی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه هدف صیادان تعاونی‌های پره، صید ماهیان استخوانی است و صید ارزشمند ماهیان خاویاری به عنوان صید ضمنی محسوب می‌شود، درخصوص صید این گونه ارزشمند ماهی خاویاری گفت: صیادان شرکت تعاونی پره متحد در منطقه رستم‌رود نور موفق به صید یک فیل ماهی به وزن ۲۱۰ کیلوگرم و طول ۳ متر که ۲۶ کیلوگرم خاویار داشت، شدند.

مدیرکل شیلات مازندران با تاکید بر اینکه نگاه شیلات مازندران به صید ماهی خاویاری تجاری نیست، درباره ضرورت توجه به حفاظت ازذخایرآبزی افزود: استراتژی مابه صیدماهیان خاویاری نگاه حفاظتی وحمایتی به منظورتأمین مولدین موردنیازاست.

اسحاقی بااشاره به اینکه حفاظت و تکثیر این نوع ماهیان با ارزش در دریای خزر ضروری است، اظهارداشت : ماهیان خاویاری مولدی که در دریا صید می‌شوند، برای تکثیر به مرکز بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری انتقال داده می‌شوند.

وی درادامه تصریح کرد: این فیل ماهی پس از تحویل به‌صورت زنده و سالم با چان و آب به مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری وابسته به اداره کل شیلات استان مازندران که مهمترین ماموریت آن نگهداری، مرمت و تکثیر این گونه‌های نایاب است ، انتقال یافت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶