دبیر سومین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران از ارسال 558 اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: از مجموع آثار ارسالی، 431 اثر مورد پذیرش دبیرخانه جشنواره واقع شد.
۰
plusresetminus
پذیرش 431 اثر در جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران/اختتامیه بهمن‌ماه برگزار می‌شود
به گزارش بلاغ، حسین احمدی در گفت و گویی با اشاره به اینکه آثار جشنواره رسانه ای ابوذر در 11 بخش دریافت شد، اظهار کرد: از مجموع آثار ارسالی، 431 اثر مورد پذیرش دبیرخانه جشنواره واقع شد.

وی اضافه کرد: با بررسی و ارزیابی نهایی آثار، 86 اثر در بخش گزارش، 53 اثر در بخش مصاحبه، 31 اثر در بخش خبر، 50 اثر در بخش تیتر، 77 اثر در بخش مقاله و یادداشت، 61 اثر در بخش عکس، 46 اثر در بخش گزارش تصویری، 18 اثر در بخش های اینفوگرافی، موشن گرافی و کاریکاتور و 9 اثر در بخش ویژه (علامه حسن زاده آملی) در اختیار داوران قرار گرفت.

دبیر سومین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران با اعلام اینکه داوری آثار توسط اساتید برجسته دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت ارشاد در حال انجام است، از برگزاری اختتامیه جشنواره در بهمن ماه امسال خبر داد.

احمدی با اشاره به اینکه کیفیت آثار دریافتی در بخش های خبر و تیتر مورد توجه واقع نشده است به برپایی کارگاه های آموزشی توسط سازمان بسیج رسانه مازندران در آینده نزدیک و با حضور اساتید مجرب اشاره کرد.

وی خبر را در علم روزنامه نگاری با اهمیت خواند و از مدیران رسانه ها خواست نسبت به اخبار و تیتر خبرنگارانشان حساسیت بیشتری به خرج داده تا پایه های اطلاع رسانی به درستی شکل گیرد.

دبیر سومین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران ضعف دیگر در زمینه ارسال آثار را عدم شناخت کافی از قالب های رسانه ای دانست و ادامه داد: خبرنگاران با انتخاب نادرست قالب اثر، موجب حذف  نوشتارشان از مرحله داوری می شوند.

احمدی با اعلام اینکه در تلاش هستیم کتاب جشنواره همزمان با اختتامیه منتشر و توزیع شود، از برپایی کارگاه آموزشی با حضور یکی از اساتید توانمند عرصه اطلاع رسانی در روز پایانی جشنواره خبر داد.

وی یادآور شد: رئیس هیات داوران در اختتامیه جشنواره حضور و قرائت بیانیه این هیات را برعهده خواهد داشت.

دبیر سومین جشنواره رسانه ای ابوذر مازندران در پایان خاطرنشان کرد: برترین آثار جشنواره جهت رقابت با سایر استانها به دبیرخانه جشنواره کشوری ابوذر ارسال می شوند تا در عرصه ملی مورد ارزیابی قرار گیرند.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶