تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۴۵۸۶۸۸
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد مقدمات ترانزیت گسترده‌ از بندر امیرآباد در حال انجام است و در آینده شاهد افزایش چشمگیر عملیات تخلیه و بارگیری از این بندر خواهیم بود.
۰
plusresetminus
همکاری وزارتخانه راه و امور خارجه برای ارتقای روابط تجاری با کشورها/ هیات‌های اقتصادی هند و ازبکستان در راه ایران
به گزارش بلاغ، علی اکبر صفایی در بازدید از بندر امیرآباد و طرح‌ها و برنامه‌های آینده در رابطه با این بندر، اظهار کرد: بندر امیرآباد در حال حاضر با ظرفیت مناسب ، آماده پهلودهی انواع کشتی‌ها برای عملیات تخلیه و بارگیری است و یکی از بنادر مهم شمال کشور برای ورود کالاهای اساسی به شمار می‌رود.

 وی ادامه داد میزان تخلیه و بارگیری کالا طی ۹ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده که این رقم نسبت به سال گذشته بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم در بندر امیرآباد فعالیت مجدد بندر نکاء و صادرات مجدد نفت از این بندر است ،‌ بیان کرد: بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های بندر و سرمایه‌گذاری جدید اختصاص یافته است و با مذاکره بخش خصوصی و بندر امیرآباد، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است و امیدواریم هرچه سریع‌تر پروژ‌ه ها به بهره‌برداری برسند و اشتغالزایی خوبی در بندر داشته باشیم.

 صفایی تصریح کرد: در تلاش هستیم تا اراضی ۲۷۰ هکتاری بندر امیرآباد به بندر اصلی الحاق شود تا هرچه سریع‌تر زیرساخت‌ها مهیا و شاهد جهش در جذب سرمایه‌گذار در حوزه دریایی و بندری و حمل و نقل دریایی باشیم.

 وی با بیان اینکه بندر امیرآباد به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی در کریدور شمال-جنوب، شرایط بسیار مناسبی دارد، اظهار کرد: برنامه ریزی‌هایی با همکاری وزارت راه و وزارت خارجه صورت گرفته تا ارتباط خود را با کشورهای شمالی کشور رونق بخشیم.

 صفایی گفت: هیات هایی از کشور هند و ازبکستان در حال آماده شدن برای ورود به ایران هستند و مذاکرات ویدئو کنفرانسی آغاز شده است با این اتفاق در آینده شاهد افزایش چشمگیر تجارت کالا از بندر امیرآباد خواهیم بود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
هموار شدن راه فرصت‌طلبان در ورزش!
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳