رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

بستری 62 بیمار جدید کرونایی در مازندران

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۹
کد مطلب : ۴۵۸۶۷۱
شمار بستری بیماران جدید کرونایی در مراکز درمانی مازندران طی 24 ساعت گذشته از 60 نفر پیشی گرفت.
۰
plusresetminus
بستری 62 بیمار جدید کرونایی در مازندران
به گزارش بلاغ؛ سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص آخرین آمار مبتلایان به کرونا طی 24 ساعت گذشته، اظهار کرد: ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 51 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: ظرف همین مدت، تعداد 38 نفر از افراد بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان کرد: هم اکنون، 192 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد 53 نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

گفتنی است بر اساس آمار مربوط به دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 11 بیمار جدید در مراکز درمانی تحت پوشش پذیرش شدند که با احتساب این نفرات تعداد مجموع بستری شدگان به 61 نفر رسید.

بر اساس اعلام این دانشگاه، 13 بیمار بهبود یافته از بیمارستان‌ها ترخیص و 12 نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

شایان ذکر است بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تاکنون بیش از 81 درصد از شهروندان مازندرانی دز اول، حدود 74 درصد دز دوم و نزدیک به 25 درصد از افراد بالای 18 سال، دز سوم واکسن را تزریق کرده‌اند.

به گزارش بلاغ، بنا بر اعلام وزارت بهداشت کشور، طی 24 ساعت گذشته بیش از دو هزار و 200 بیمار جدید در کشور شناسایی و تزریق 413 هزار دز واکسن کرونا انجام شده است.

گفتنی است تاکنون، 60 میلیون و 321 هزار و 108 نفر دُز اول، 53 میلیون و 130 هزار و 215 نفر دُز دوم و 12 میلیون و 521 هزار و 856 نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به 125 میلیون و 973 هزار و 179 دُز رسید.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
هموار شدن راه فرصت‌طلبان در ورزش!
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳