مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

مرگ 421 نفر براثر تصادفات رانندگی در مازندران

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶
کد مطلب : ۴۵۸۶۵۵
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: طی ۹ ماه امسال ۴۲۱ نفر براثر تصادف رانندگی در استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش هفت درصدی داشته است.
۰
plusresetminus
مرگ 421 نفر براثر تصادفات رانندگی در مازندران
به گزارش بلاغ، علی عباسی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه طی ۹ ماه سال جاری ۴۲۱ نفر شامل ۳۴۲ مرد و مابقی زن براثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد کاهش داشت، افزود: بیشترین و کمترین شهرها بر اساس این گزارش، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندرود با ۷۳، آمل با ۵۷، بابل با ۵۰ و شهرستان فریدونکنار با ۵ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی گزارش شده است.

وی با اشاره به افزایش ۶ درصدی مصدومان حوادث رانندگی طی ۹ ماه امسال افزود: ۹ هزار ۹۷۱ نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی اسنان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمارهای پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی مؤثر باشند.

انتهای پیام/

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵
دست‌های ناپاک صهیونیستی در عراق
شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
هموار شدن راه فرصت‌طلبان در ورزش!
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۳