تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
کد مطلب : ۴۵۸۵۸۷
استاندار مازندران گفت: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد برخی کاغذبازی های اداری مانع اجرای برنامه های توسعه ای در استان شود.
۰
plusresetminus
اجازه کاغذبازی در برنامه‌های توسعه‌ای مازندران را نمی‌دهیم
به گزارش بلاغ، سید محمود حسینی پور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران با بیان اینکه سند جدید آمایش سرزمین در استان نیازمند چکش کاری است، ادامه داد: باید دستگاه های اجرایی نسبت به تصویب این طرح کاربردی هرچه سریع تر به جمع بندی برسند.

حسینی پور با اشاره به اینکه طرح آمایش سرزمین مازندران تا پایان سال جاری باید تدوین و ابلاغ شود، تاکید کرد: نباید برخی از طرح های اقتصادی و عمرانی در استان معطل تدوین طرح آمایش سرزمین بماند.

وی با عنوان اینکه کمبود زمین یکی از چالش های اساسی در مسیر اجرای طرح های توسعه ای و صنعتی در استان است، تصریح کرد: باید برای رفع این دغدغه در سطح ملی اقدامات جامعی صورت گیرد.

استاندار مازندران ادامه داد: کمبود زمین باعث می شود در بحث ساخت و ساز ها هم با مشکلاتی مواجه شویم که باید طرح های بلند مرتبه سازی در استان باجدیت دنبال شود.

حسینی پور با تاکید بر اینکه حمایت از تولید و اشتغال در ابعاد مختلف باید با جدیت در دستور کار مسوولان باشد، تصریح کرد: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد برخی کاغذبازی های اداری مانع اجرای برنامه های توسعه ای در استان شود.

وی به مصرف بالای گاز در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه استفاده و مصرف مردم مازندران از گاز از استان های سردسیری هم بیشتر است که بررسی شود به چه دلیل سرانه استفاده انرژی در استان از متوسط کشوری بیشتر است.

حسینی پور با اشاره به اینکه روا نیست که منابع انرژی در این دیار هدر برود، تاکید کرد: به معنای واقعی در بخش خانگی و صنعتی استان باید با اجرای طرح های کاربردی استفاده بهینه از گاز در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مازندران، افزود: طرح هایی برای اصلاح الگوی مصرف گاز و دیگر انرژی ها در استان در دست اجرا است که با همکاری شرکت های خدمات رسان این برنامه ها هرچه سریع تر در گام اجرایی قرار گیرد.

حسینی پور با تاکید براینکه نباید مازندران پرمصرف ترین استان کشور در مصرف انرژی لقب گیرد، گفت: باید اصحاب رسانه با جدیت در ارتباط با اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از انرژی فرهنگ سازی کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
جایگاه اخلاق در سیاست حضرت علی(ع)
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۴
اوصافی کوتاه در باره آیت‌الله فقید فاطمی‌نیا
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
سلام فرمانده، تولیدی محاهدانه
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۵