کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ماجرای نقش آفرینی سردار سلیمانی در دستگیری ریگی از زبان نماینده زاهدان

5 دی 1400 ساعت 13:54

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سردار سلیمانی عبدالمالک ریگی را از آسمان به زمین آورد تا اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان همگان دهد.


به گزارش بلاغ؛‌ حسینعلی شهریاری در گفت و گویی با اشاره به “محبوبیت” بسیار زیاد حاج قاسم سلیمانی در بین آحاد مردم و عرض ارادت مردم به این قهرمان بزرگ اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله  استان سیستان بودند که یک گردان و یک تیپ از  مردم سیستانی در این  لشکر حضور داشتند، قائم مقام شهید قاسم سلیمانی، شهید قاسم میرحسینی بود که زودتر از سردار به شهادت رسید، شهید سلیمانی همیشه از قائم مقام خود  به نیکی یاد می‌کرد و گاهی در وصف ایشان گریه می‌کردند.
 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: از زمانی که حاج قاسم سلیمانی مسئولیت شرق کشور را عهده‌دار شدند در رابطه با امنیت استان سیستان و بلوچستان تلاش‌های زیادی را انجام دادند، ایشان به دلیل ارتباطی که  از زمان های دور با بچه‌های جبهه و جنگ استان سیستان داشت همیشه ارادت قلبی خود را به این استان نشان می‌دادند و هر زمان که می‌توانست برای رفع مشکلات منطقه کمک می کرد، همچنین بچه های سیستان و بلوچستان تنها کلید حل مشکلات خود را سردار سلیمانی می‌دانستند.

وی بیان کرد: در رابطه با عبدالمالک ریگی که مسائل زیادی اتفاق افتاد، من از جهت اینکه نماینده مجلس بودم و می دیدم تعداد زیادی از هم استانی هایم  به شهادت می‌رسند، یک وقتی ملاقات از ایشان گرفتم و با هدف این موضوع میخواستم صحبت کنم که چرا زودتر عبدالمالک ریگی را دستگیر نمی‌کنید و از بین نمی برید؟ مردم سیستان فشار زیادی را متحل بودند و سردار سلیمانی تنها آرامش برای آن‌ها بود.

شهریاری متذکر شد: سردار سلیمانی روزی به من وقت ملاقات دادند که عبدالمالک را از آسمان به زمین آورده بودند و زمانی که  من با ایشان صحبت کردم به من گفتند که می دانم برای چه می خواستی برای همین صبر کردم تا زمانی که کارمان به پایان برسد و این جنایتکارا از آسمان به زمین بیاوریم. من گلایه داشتم که چرا انقدر دیر و ایشون  گفتند که قبلا دو بار اینکارو کرده بودیم حتی در کشور افغانستان، اما خواست خدا بود که این فرد را از آسمان به زمین بیاوریم تا اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان دهیم.

وی تصریح کرد: حاج قاسم در دل مردم سیستان و بلوچستان مخصوصا در شمال استان جایگاه ویژه ای داشت و دارد، مردم این استان همیشه به نیکی از ایشان یاد می کنند، چرا که در لشکری بودند که بچه های سیستان در آن لشکر بزرگ شدند و همکاری های زیادی با ایشان داشتند، بعد از جنگ هم با فرماندهی که در شرق داشتند همیشه نسبت به ما مردم سیستان ارادت قبلی  خود را نشان می‌دادند. این ارتباطات با مردم و  رفت و آمد زیادی  که باهم داشتند، باعث شد که نسبت به مسائل و مشکلات مردم استان پیگیر باشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 458055

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/458055/ماجرای-نقش-آفرینی-سردار-سلیمانی-دستگیری-ریگی-زبان-نماینده-زاهدان

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com