تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
کد مطلب : ۴۵۷۵۶۹
افتتاح نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان استان مازندران با هدف کمک به افزایش سهم فناوری از تولید تا خالص استان در مراسمی با حضورمدیران استانی و شهرستانی در محل نمایشگاه دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل برگزار شد.
۲
plusresetminus
افتتاح نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان مازندران در آمل
به گزارش بلاغ؛ علی معتمدزادگان رییس پارک علم و فناوری مازندران در این مراسم با اشاره به رونمایی 7 محصول به خبرنگاران گفت: آخرین دوره نمایشگاه در سال ۹۸ برگزار شد، سال گذشته مراسمی نداشتیم، امسال هم با امادگی دانشگاه شما یک مراسم با شرایط کرونا گرفتیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌ها در شرایط کرونا به مشکل برخوردند، افزود: در دو سال شرایط کرونا شرکت های به سختی زنده ماندند، برخی از شرکت ها که باید دورهم جمع می شدند یکی از این شرکت ها بعد تعطیلی مدارس با ۲۵۰ نماینده در کشور در عرض یک هفته به صفر رسیدند.

رییس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: ساخت ماسک یا ضدعفونی کننده را از جایی دیگر می اوردیم، توانستیم تامین منابع کنیم و ۸۰ درصد نیاز بیمارستان ها را تامین کنیم، دستگاههای ساخت ماسک درست کردیم، باید تشکر کنیم از شرکت های که در این فضا امدند و این دوران را سپری کردند.

معتمدزادگان مازندران را جزو استان‌های پیش رو در دانش بنیان خواند و اظهار کرد: مازندران جزو سومین استان شروع کننده پارک علم و فناوری است و بهترین صنعت را در این سه سال نوشتیم که این بخاطر پیگیری‌های رییس برنامه‌ریزی استان بود.

معتمدزادگان ادامه داد: ۵۰ تا شرکت و ۳۰ درصد ظرفیت استان مازندران در این نمایشگاه شرکت کردند که بخاطر شرایط کرونایی ببشتر نمی شد و امسال میزبان بخش خصوصی هستیم، این سالن با پول نفت ساخته نشده است،  این ها با پول نفت کار نمی‌کنند.

وی یادآور شد: امسال هفته پژوهش اتفاق خوبی افتاد شتاب دهنده باید از استان‌های دیگر می‌آمد که دردسرها و هزینه خود را داشت، امسال سه شتاب دهنده بومی داریم که با هزینه خودشان آمدند.

رییس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی گفت: این خیلی مهم است که در حوزه فناوری پول دربیاوریم، ولی از ان مهم تر این است که این پول را دوباره در حوزه فناوری خرج کنیم و وسوسه خرید سکه و دلار نباشد.

معتمدزادگان با بیان حمایت‌های دولت در شرکت‌های دانش بنیان افزود: امسال صندق توانسته ده‌ها میلیارد تومان منابع ملی را در اختیار شرکت ها قرار دهد و کمکشان کند که میتواند نقطه تحول و اثرگذاری بسیار بزرگی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای پژوهش  استان  دایر شد و شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه حضور دارد و تدارک برنامه های جانبی متنوع از مزیت های بارز نمایشگاه امسال است.

علیرضا شریعت فرماندار آمل نیز در ادامه اظهار داشت: استان مازندران و مخصوصا شهرستان آمل ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه شرکت‌های فناور و دستاوردهای علمی نخبگان دارد، برگزاری این نمایشگاه می تواند نقش مهمی در معرفی نخبگان و  جذب مخاطبان بیشتر برای بازدید نمایشگاه باشد.

وی بیان کرد: مجموعه شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری  است که محصول دانش بنیان، در این نمایشگاه عرضه شده و با توجه به سفارش رهبر معظم انقلاب در رابطه با اتکا به دانش داخلی در این نمایشگاه اتکای به جوانان و ثمره آن عرضه شد.

به گزارش بلاغ؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری مازندران به مناسبت هفته پژوهش ( 17 تا 18 آذرماه) و با مشارکت دستگاه های اداری، شرکت های دانش بنیان و فناور، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، شرکت های تولیدی برپا شده است.

گفتنی‌ست؛ این نمایشگاه چهار شنبه در دانشگاه شمال آغاز به کار کرد تا 18 آذرماه جاری برای بازدید علاقمندان دایر است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اردوغان، از صفر تا صد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
4200تومانی که اقتصاد را به فساد کشاند
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
پیام های راهبردی حمله به ابوظبی
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵