رییس انجمن شعر و ادب سوادکوه مطرح کرد

انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه شاعران

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
کد مطلب : ۴۵۷۵۰۱
رییس انجمن شعر و ادب شهرستان سوادکوه گفت: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید آثار شاعران مؤلف انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه آن‌ها را داریم.
۰
plusresetminus
انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه شاعران
 به گزارش بلاغ، مبین اکبرنژاد در گفت‌وگو  با خبرنگاران با اشاره به اینکه انجمن شعر و ادب سوادکوه در سال ۱۳۷۲در کتابخانه عمومی شهر زیراب آغاز به کار کرد که این کتابخانه با ریاست و همکاری مدیر این کتابخانه زنده‌یاد خانم سیمین‌دخت قبادی فعال بود، اظهار کرد: آن زمان انجمن شعر داشتیم ولی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان نداشتیم در سال ۱۳۷۸ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه، تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ همایش «بوم‌سرود» را به مدت ۳ روز با هدف بررسی تخصصی شعر مازندرانی برگزار کردیم.

وی افزود: از سال ۱۳۷۹ عضو انجمن شعر و ادب شهرستان سوادکوه شدم و از ۶ سال پیش، دبیر انجمن شعر و ادب سوادکوه هستم که برای آن هیأت مدیره تشکیل دادیم که استادذبیح‌الله ذبیحی، دکترامیر‌حسین بهمنی، سرهنگ حسین اصغری، مهندس رحمت رضایی و زنده‌یاد سمیرا اسلامی اعضای هیأت مؤسس انجمن شعر و ادب سوادکوه بودند و انجمن«شعر و ادب سوادکوه» ثبت کشوری شد و جلسات منظم دارد.

رییس انجمن شعر و ادب شهرستان سوادکوه با بیان اینکه در هفته‌های آینده دورهمی شاعران دهه هفتاد تاکنون را با چاپ کتابی از اشعار آنان در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: فخرالدین احمدی صاحب 17 جلد کتاب، رحمت رضایی دارای 2 جلد کتاب، کیوان ملکی با 3 جلد کتاب، فریده یوسفی و مریم رزاقی صاحب چند جلد کتاب، مهران نوری، ذبیح‌الله ذبیحی، حسین اصغری، امید محمودی، قاسم بخشیان، مریم خادمی، مژگان امیرپورمهیار بهمنی، مجید قبادیان، مرتضی محمودی هم کتاب دارند و یا کتابشان در نوبت چاپ است که افتخار انجمن شعر و ادب سوادکوه هستند.

اکبرنژاد تصریح کرد: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه که در حال همکاری با آنان هستیم، انتظار حمایت مالی برای برگزاری جلسات و برنامه‌ها را داریم و در جلسات کشوری با حضور رؤسای انجمن‌های شعر و ادب که جلسه آخر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شد، شرکت داشتیم.

وی با اشاره به اینکه برداشت از حساب انجمن با ۲ امضا انجام می‌شود و برای برگزاری برنامه‌های هفتگی این مبلغ اندک است، افزود: برگزاری جشنواره نوج‌ هر سال در یکی از شهرهای سوادکوه برگزار می‌شود و در ۲ سال اخیر آثار جمع‌آوری شد و بدون دور‌همی شاعران، هدایا برایشان ارسال شد و قرار است چاپ بولتن دوره‌ای با درج آثار شاعران سوادکوه برنامه‌ریزی شود.

رییس انجمن شعر و ادب سوادکوه گفت: از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید آثار شاعران مؤلف انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه شاعران را داریم و از ریاست و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که فراتر از وسعشان در تلاش هستند، تشکر می‌کنم.

اکبرنژاد در پایان خاطرنشان کرد: انجمن شعر سوادکوه روزهای چهارشنبه در ساعت 15 و 30 دقیقه یک هفته در میان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵