تاریخ انتشارجمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸
کد مطلب : ۴۵۷۴۱۷
امام جمعه آمل بزرگترین معضل مازندران و آمل را زباله دانست و گفت: زباله‌ها بیماری‌ها سردرگم فراوانی ایجاد کرده‌اند، متاسفانه ما هنوز، علم جمع‌آوری زباله را نداریم، شهردار باید بازنگری و قدرتی را برای حل این معضل اعمال کند.
۰
plusresetminus
مهم‌ترین معضل مازندران زباله است/ لزوم یادگیری و فرهنگ‌سازی در جمع‌آوری زباله
به گزارش بلاغ؛ سید جلیل مرتضویی در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به دستگیری پیمانکار در شهرداری آمل اظهار کرد: باید تشکر کنیم از سربازان گمنام که پیمانکار متخلفی که پول می‌گرفت اما جنسی نمی‌آورد را دستگیر کردند، همدستان این پیمانکار که روزنه ورود ایجاد کردند نیز شناسایی و دستگیر شوند.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری از نیرهای متخصص استفاده کند، افزود: قراردادی با نیروهای از مشهد بسته شده که در خصوص اصلاح ساختار شهری است، نیروهای بسیار خوبی در شهرداری وجود دارد، این چند میلیارد با نیروهای شهرداری و متخصصین آملی انجام داده شود.

امام جمعه آمل یکی از مشکلات امروز شهرداری‌ها را بکار نگرفتن افراد متخصص دانست و گفت: یکی از مشکلات امروز ما این است که متخصصین را در جای خود قرار نمی‌دهیم، در حال حاضر در شهرداری‌های کل کشور این اتفاق می‌افتد، تخصص را معیار قرار دهیم.

مرتضوی تصریح کرد: این بار نگویید، دیگران تصمیم می‌گیرند و یا افراد را جابه جا می‌کنند، این قرارداد اگر بسته شده است، آن را بهم بزنند و به نیروهای داخلی و متخصص بها دهید.

وی با تاکید اینکه مردم از شورا و شهرداری انتظار رفع مشکلات را دارند، خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری به محلات برای بازدید می‌روند کار خوبی بوده و این مراوده با مردم خوب است، ما وظیفه داریم دست شورا و شهردار را بگیریم تا کار کنند اما مردم  زیبایی شهر و رفع مشکلات شهری را از شهرداری انتظار دارند، چون از جنس مردم و دغدغه دارند.

امام جمعه آمل از نحوه جمع‌آوری زباله در این شهرستان ابراز گله کرد و افزود: مردم پول جمع‌آوری زباله را می‌دهند اما چند روز طول می‌کشد تا زباله‌ها برده شود، از پیمانکار مطالبه‌گری را داشته باشید.

مرتضوی به معضل کشتارگاه در آمل اشاره کرد و گفت: مردم برای کشتارگاه اعترض دارند، کشتار هزینه‌های اضافی برای خانوارها قرار می‌دهد و همچنین برای مجوز گرفتن دردسرهای زیادی کشیده شده، بیشترین کشتار را در سطح مازندران داریم و باید بحث کشتارگاه جدی گرفته شود.

وی از برنامه اقتصادی دولت انتقاد کرد و افزود: دولت باید برنامه داشته باشد، تیم اقتصادی دولت رئیسی روند اجرایی خوبی تا به امروز نداشته است و  نتوانست بازار را کنترل کند.

امام جمعه آمل در پایان یکی از مشکلات بازار را نبود نرخ قیمت‌گذاری دانست و خاطرنشان کرد: هر کسی یک قیمتی می‌گذارد، باید این نظارت درست شود همه چیز درست خواهد شد، باید قیمت‌ها نرخ‌گذاری شود تا این قبیل مشکلات نداشته باشیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
اردوغان، از صفر تا صد
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
4200تومانی که اقتصاد را به فساد کشاند
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
پیام های راهبردی حمله به ابوظبی
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵