تاریخ انتشاريکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۴۵۷۲۵۴
با اولین ثبت نشان طلا جهان توسط زهرا شیدایی؛ خوش رنگ‌ترین مدال اولین دوره اپن قهرمانی جهان بر گردن زهرا درخشید.
۰
plusresetminus
زهرا شیدایی درخشید و طلایی شد/ تک طلای ایران بر گردن دختر مازندرانی
به گزارش بلاغ؛ برای اولین بار رقابت‌های آزاد جهان در بخش زنان به صورت آزاد با گرید ۴ برگزار شد و ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور از روز پنج شنبه ۴ آذر ماه در سالن «گرین هال» ریاض آغاز و امروز (شنبه – ششم آذرماه) به پایان رسید.
شیدایی تکواندوکار مازندرانی تیم‌ملی، با درخشش خوبش در رقابت‌های جام فجر و کسب عنوان قهرمانی وارد انتخابی تیم‌ملی شد و در آن انتخابی با اثبات برتری خود سهمیه حضور در رقابت‌های آزاد قهرمانی جهان را گرفت تا اولین مدال خود با عنوان جهانی را به ثبت برساند.
بانوان تکواندوکار ایرانی اولین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را در سال ۸۲ تجربه کردند اما از سال ۹۴ یعنی از بیست و دومین دوره قهرمانی جهان در چلیابسینک موفق به کسب مدال‌آوری شدند که ۲ نقره و یک برنز جمع مدال‌های جهانی ایران را شامل می‌شود.
حالا در اولین حضور بانوان در چنین سطحی به صورت آزاد که می‌تواند گستردگی بیشتری داشته باشد و در هر وزنی ورزشکاران به تعداد حضور یابند، زهراشیدایی تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم اولین مدال طلا خود از رقابت‌های برون‌مرزی و اولین طلا کاروان ایران در جهان را کسب کند و تیم‌ملی ایران با تک نشان طلا زهرا شیدایی و ۲ مدال برنز کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی به کشور بازگردد.
ملی‌پوش مازندرانی که روز گذشته با برتری در چهار مبارزه توانست به فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه پیدا کند، امروز و در این مرحله به مصاف «مارگاریتا بلیزنیاکوا» از روسیه قهرمان اروپا رفت که این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۱۱ به راند طلایی کشیده شد و در نهایت با برتری شیدایی به پایان رسید تا عنوان قهرمانی این رویداد را کسب کند.

شیدایی روز گذشته، ابتدا به مصاف «النا میرونیوک» از روسیه قهرمان و نایب قهرمان اروپا رفت و ۱۲ بر ۹ به برتری رسید؛ سپس رو در روی «نیکیتا گلاسنویچ» از کرواسی دارنده مدال برنز جهانی قرار گرفت و در راند طلایی پیروز شد.
نماینده وزن چهارمی تکواندو کشورمان در گام سوم با «النا کریویچنکو» از روسیه مبارزه کرده و نتیجه را ۱۲ بر ۳ به نفع خود به پایان رساند. زهرا در مرحله نیمه نهایی به مصاف «آلیاه پاول» از انگلیس دارنده مدال برنز قهرمانی جهان رفت و با شایستگی و نتیجه ۱۷ بر ۹ پیروز شد تا به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کند.
مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
فرزند پیامبر هم باشی، نابود می‌شوی
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰