تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۴۵۷۰۹۸
خطر مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در افرادی که واکسن نزده‌اند 14 برابر بیشتر از افرادی است که واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
۰
plusresetminus
سی ان ان آمریکا: واکسن نزده‌ها ۱۴ برابر بیشتر در خطر مرگ قرار دارند

به گزارش بلاغ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، مقامات مسئول در آمریکا از مردم خواستند تزریق واکسن را برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ جدی بگیرند. تزریق دز یادآور واکسن کرونا مدتی است در آمریکا شروع شده، زیرا ایمنی زایی ناشی از تزریق دوز‌های قبلی این واکسن کاهش یافته است. مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا درباره عواقب تزریق نشدن واکسن کرونا به شدت هشدار داده است.

بر اساس بررسی‌های مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا، خطر مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در افرادی که واکسن نزده‌اند چهارده برابر بیشتر از افرادی است که واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
همین آمار به سادگی نشان می‌دهد که واکسیناسیون در این خصوص چه‌اندازه حائز اهمیت است. همین هشدار‌ها سبب شده است پس از آن، اقبال مردم آمریکا به تزریق واکسن کرونا بیشتر شود و آمار مرکز کنترل بیماری‌ها نیز موید همین نکته است. آمار موجود نشان می‌دهد در حال حاضر، تقریبا همه کسانی که به موارد شدید از بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند، کارشان به بیمارستان می‌کشد، از مراکز مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) سردر می‌آورند و در نهایت فوت می‌کنند، از افرادی هستند که واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند. عده معدودی هم که واکسن زده‌اند، اما دچار چنین سرنوشتی می‌شوند از گروه آسیب پذیر جامعه از قبیل سالخوردگان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند. کارشناسان توصیه می‌کنند این گروه نیز با قید فوریت برای تزریق دوز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند تا ایمنی زایی واکسن کرونا، دوباره در بدن آنها ایجاد شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
دموکراسی آمریکایی، عوامفریبی صهیونیستی
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰