رئیس کل دادگستری مازندران اعلام کرد:

رهایی 32 محکوم به قصاص از چوبه‌دار در مازندران

تاریخ انتشارسه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۴۵۷۰۷۰
رئیس کل دادگستری مازندران از رهایی 32 محکوم به قصاص از ابتدای سال تاکنون خبرداد وگفت: این محکومان با همت روساء دادگستری ودادستان ها، شورای حل اختلاف استان و همکاران اداره زندانها باگذشت اولیای دم، از قصاص رهایی یافته‌اند.
۰
plusresetminus
رهایی 32 محکوم به قصاص از چوبه‌دار در مازندران
به گزارش بلاغ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در گفت و گویی اظهار داشت: دراجرای منویات ریاست معزز قوه قضاییه مبنی برپیگیری پرونده های قصاص جهت جلب رضایت اولیای دم و ترویج فرهنگ صلح وسازش با تلاش های بی وقفه دادگستری استان، اعضای شورای حل اختلاف استان و اداره کل زندانهای مازندران  با تشکیل جلسات متعدد  و پیگیری‌های مستمربا کسب رضایت اولیای دم 32محکوم از 47 رای قطعی قصاص از اول سال تا کنون از چوبه دار رهایی یافتند و15 نفر دیگر از محکومان به قصاص نفس نیز اقدامات اولیه جهت کسب رضایت ازاولیا دم صورت پذیرفته است.

وی بر لزوم پیشگیری از وقوع جرم در جامعه وگسترش  فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در جامعه  خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ صلح وسازش و مدارا نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم  و آسیب ها‌ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: در راستای کاهش پرونده‌های قضایی، کاهش  ورودی پرونده‌ها و حتی جمعیت کیفری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نظیر شوراهای حل اختلاف  باید بیشتر ازگذشته استفاده شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين