تاریخ انتشارجمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۴۵۶۹۵۳
امام جمعه زیراب گفت: بسیج سرمنشاء همه خیرات است، آنچه در انقلاب اسلامی به‌دست آورده‌ایم، به برکت بسیج مستضعفان بود.
۰
plusresetminus
امیدواری به فراهم شدن زیرساخت تولید و اشتغال در سوادکوه
به گزارش بلاغ، محمد‌زمان رضایی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر زیراب، حجاب را از ضروریات دین برشمرد و گفت: اگر مسلمانی ضروریات دین مثل نماز را قبول نداشته باشد، از دین خارج شده است. حجاب هم از ضروریات دین است. عده‌ای مغلطه می‌کنند که چرا حجاب در فروع دین گفته نشد. خیلی از احکام در فروع دین نیامده ولی باید انجام داد. 
 
وی با بیان اینکه رعایت حجاب از جنبه اجتماعی، اهمیت ویژه‌ای نزد خداوند دارد، اظهارداشت: کاری که باعث رشد و تعالی جامعه شود، ثواب دارد و کاری که جامعه را به گناه سوق دهد، موجب عذاب خداوند است. عده‌ای پیامد‌های جلوه‌گری، طنازی و بی‌حجابی را در جامعه، انکار می‌کنند. ترویج فساد در جامعه باعث نافرمانی از خداست و جنبه اجتماعی دارد. 
امام جمعه زیراب تصریح کرد: اختلاس و دزدی که مردم را نسبت به دین بدبین می‌کند، بی‌حجابی و هر گناهی که جنبه اجتماعی داشته باشد و جامعه را به سوی فساد بکشاند، گناه عظیم است. 
این مسئول با بیان اینکه مسئله چند تار مو نیست بلکه پاره شدن ریسمان محکم الهی بین بنده و خدایش است، با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری درمورد تهاجم فرهنگی، اظهار کرد: کسانی که به فرمان خدا عمل نکنند، ریسمان الهی را پاره کرده‌اند. مقام معظم رهبری درمورد اقدامات فرهنگی دشمن و هدف قرار دادن بنیان خانواده و سنت ایرانی، اشاره داشته‌اند، ایشان فرمودند: همه دستگاه‌ها مخصوصا ارشاد، تبلیغات اسلامی، صداوسیما، دانشگاه‌ها، وزارت علوم و حتی دستگاه‌های اطلاعاتی هم باید به موضوع اهمیت حجاب، حساس باشند. 
 
رضایی درمورد بی‌توجهی به حجاب در برخی ادارات دولتی، تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی و حکومتی، مراقب باشند که براساس قانون عمل شود اما الان می‌بینیم که در ادارات، براساس قانون عمل نمی‌شود و متاسفانه برخی حجاب را رعایت نمی‌کنند. 
 
وی افزود: اگرچه عده‌ای در داخل و خارج هجمه وارد می‌کنند تا درمورد رعایت حجاب، صحبت نشود اما اسلام و قرآن ما را موظف کرده‌اند تا آمربه‌معروف و ناهی ‌از‌منکر باشیم ،هرچند مورد سرزنش و ملامت قرار گیریم.
 
امام‌جمعه زیراب به آغازهفته بسیج اشاره و با برشمردن ویژگی‌های بسیجیان، گفت: بسیج سرمنشاء همه خیرات است. آنچه در انقلاب اسلامی به‌دست آورده‌ایم، به برکت بسیج مستضعفان بود.اخلاق، تقوا، از خود گذشتگی، ایستادن تا پای جان برای انقلاب، اسلام و کشور ، خود را ندیدن و خدا را دیدن، از شاخصه‌های بسیجیان است.
 
این مسئول با بیان اینکه برخی از محققان و قرآن پژوهان نگاه عالمانه به موضوع بسیج داشته و آیه ۱۴۹ سوره آل‌عمران، تعبیر " ربّیون" را مطرح کرده است، اظهارکرد: خدا در این آیه فرمود: چه بسیار پیامبران الهی که مردان الهی در کنار آنها جنگیدند و مبارزه کردند و در این راه هیچ‌گونه سستی به خود راه ندادند. از خدا می‌خواستند که گناه ما را ببخش و ما را بر کافران مسلط و پیروز گردان. این تعبیر ربّیون است. 
 
رضایی، یمن را در حال حاضر خط مقدم محور مقاومت دانسته و خاطرنشان کرد: منابع یمنی از عقب‌نشینی ناگهانی نیروهای ائتلاف سعودی و امارات از چندین مواضع خود، خبر دادند. اگرچه تحلیل‌هایی مطرح است اما درهرحال اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. 
 
وی با اشاره به عملیات‌های اخیر گروه " عصای موسی" علیه رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: گروه هکری عصای موسی، کارهای عجیب و شگرفی انجام دادند و توانستند به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی نفوذ کنند، به فایل‌های آنان دسترسی یابند، بیش از ۲۰۰ نقطه را به آتش کشیدند.
 
امام‌جمعه زیراب به اظهارات اخیر عده‌ای درمورد دولت جدید در طی چند روزه گذشته اشاره و تصریح کرد: عده‌ای که در طول ۸ سال خفقان گرفته بودند، اکنون نطقشان باز شده است و شروع به سیاه‌نمایی با هدف نا‌امید کردن مردم کرده‌اند، ‌رسانه‌هایی که همراه با رسانه‌های غربی، علیه دولت انقلابی و جوان، دست به دست هم داده‌اند.
 
این مسئول افزود:البته ما هم انتقادهایی داریم اما انتقاد آنها متفاوت بوده و مشخص است که سیاه‌نمایی می‌کنند. کسانی که ۸ سال به جای مقاومت، با افکار غرب زده مملکت را دچار مشکلات کرده‌اند و مین‌هایی را سر راه قرار دادند که برخی خنثی و برخی منفجر می‌شود. 
 
رضایی، انتقاد سازنده را باعث رشد و تعالی دانسته و اظهار کرد: کسانی که در طول ۸ سال مسئولیت داشته‌اند، اکنون با رسانه‌های مختلف طوری حرف می‌زنند که مردم را نا‌امید می‌کنند. البته انتقاد سازنده باعث رشد و تعالی می‌شود و خوب است. 
 
وی خاطرنشان کرد: آنچه که مهم است اینکه با مواضع انقلابی سر میز مذاکره حضور یابند نه مانند ۸ سالی که دلداده غرب بودند‌ و اقتصاد کشور را به برجام گره زده بودند و یک قدم برای اقتصاد مقاومتی برنداشتند. 
 
امام جمعه زیراب با ابراز امیدواری نسبت به خدمت دولت سیزدهم به مردم و تحقق وعده‌ها، گفت: در طول ۸ سال، کارهای عظیمی توسط سپاه و ارتش انجام شد که زیرساخت‌هایی را درست کردند.  امیدواریم دولت سیزدهم به وعده‌هایی که به مردم ایران داده، عمل کند و با چینش درست مدیریتی و انتخاب افراد متخصص، متعهد، عالم، دانشمند و پاک‌دست، مشکلات کشور را مرتفع کرده و تولید و اشتغال را رونق بخشند. 
 
رضایی در پایان تصریح کرد: در منطقه ما سالیان گذشته، حرف‌های زیادی گفته شده  که در عمل انجام نشد. امیدواریم در دولت سیزدهم ، حرف به عمل برسد و اسباب تولید و اشتغال در منطقه ما فراهم شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵