کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

غرش صلابت تیزپروازان ارتش بر آسمان جنوب ایران

30 مهر 1400 ساعت 12:53

تیرپروازان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دهمین مرحله از رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، گوشه‌ای از توانمندی‌های خود را در حفظ امنیت یکپارچه میهن اسلامی‌مان به نمایش گذاردند.


به گزارش بلاغ، سرتیپ محسن حیدریان فرمانده پایگاه نهم شکاری شهید عبدالکریمی بندرعباس درباره دهمین مرحله از رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت اظهار کرد: در این رزمایش خلبان‌های توانمند نیروی هوایی ارتش با استفاده از موشک‌ها و بمب‌های ساخته شده داخلی با رهگیری و شناسایی پایگاه‌های دشمن فرضی، اهداف مورد نظر را بدون خطا منهدم کردند.

به گفته وی، نمایش قدرت هوایی و توان رزمی نیروی هوایی ارتش، تمرین عملیات برد بلند جنگنده‌ها در خارج از محدوده پدافندی دشمن، دقت در نقطه‌زنی بمب‌ها و راکت‌ها در عملیات هوا به زمین و موشک‌های هوا به هوا و رصد اطلاعاتی منطقه عملیات، از مهمترین اهداف این رزمایش بود.

در دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت از ده‌ها فروند از انواع هواپیما‌های شکاری، شکاری بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت‌رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیما‌های بدون سرنشین استفاده شد.

جنگنده‌های اف 4 مستقر در پایگاه هوایی بندرعباس در این رزمایش با درخشش خیره‌کننده‌ای موفق به اجرای عملیات‌هایی گوناگون شدند. توفیق در این عملیات‌ها حاصل دانش و تجربه منحصربفرد خلبانان غیور کشورمان در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است که با شجاعت و صلابت ویژه‌ای همواره سرباز میهن اسلامی‌مان بوده‌اند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 456015

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/456015/غرش-صلابت-تیزپروازان-ارتش-آسمان-جنوب-ایران

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com