تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
کد مطلب : ۴۵۵۹۸۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دیداری که مدتی قبل با مراجع تقلید داشتم فرمودند که واکسیناسیون به لحاظ فقهی لازم و همه ما باید واکسن بزنند چون این موضوع، فردی نیست و در صورت‌عدم تزریق واکسن کرونا به آحاد جامعه آسیب وارد می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از ایرنا،  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دیداری که مدتی قبل با مراجع تقلید داشتم فرمودند که واکسیناسیون به لحاظ فقهی لازم و همه ما باید واکسن بزنند چون این موضوع، فردی نیست و در صورت‌عدم تزریق واکسن کرونا به آحاد جامعه آسیب وارد می‌شود. 
بهرام عین اللهی در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه افزود: ۱۲۳ هزار نفر بر اثر شیوع کرونا در کشور طی یک سال و نیم گذشته درگذشته‌اند که فاجعه بزرگی است و راهکار آن قوی شدن مردم بود و لطف الهی شامل حال دولت شد و با تلاش شخص رییس جمهوری و هماهنگی بین وزیران ثابت شد که اگر تلاش کنیم موفق می‌شویم و امروز واکسیناسیون به خوبی در کشور انجام شد و همچنان در حال انجام است. 
وی اضافه کرد: شعار اصلی این دولت «ایران قوی» و «ما می‌توانیم» است همچنان که رزمندگان ما شعار «ما می‌توانیم» را در روزگار دفاع مقدس محقق کردند و با وجود هجوم بی‌رحمانه همه کشورها علیه ملت ما نشان دادند که ما می‌توانیم به رشد بزرگ نظامی، اقتصادی و فرهنگی برسیم. . 
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در گذشته تصور بر این بود که همه امکانات باید در شهرهای بزرگ و مادر باشد و دیگر مناطق، امکانات مورد نیاز خود را از شهرهای مادر دریافت کنند اما امروز ثابت شده که این تصور باطل است و باید همه نقاط کشور توسعه یابد. 
عین اللهی افزود: محرومیت‌زدایی تنها به منابع اقتصادی مربوط نیست بلکه جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد و وجود دانشگاه در پیشرفت هر منطقه موثر است و وقتی در یک منطقه محروم دانشگاه ایجاد می‌کنیم جوانان آن منطقه بهتر درس خوانده و زمینه رشد آن‌ها فراهم می‌شود مثلا یک جوان اهل تربت حیدریه همان استعداد جوان شهرهای بزرگ را دارد و باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم، زمینه رشد همه مناطق محروم کشور را فراهم کرد و هدف اصلی ما محرومیت‌زدایی است. 
 
وی ادامه داد: نزدیکی تربت حیدریه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد امکان همکاری آن دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را فراهم کرده و این مهم زمینه طی کردن راه ۱۰۰ساله در یک شب است. 
وزیر بهداشت گفت: مقام مظم رهبری می‌فرمایند که در مسیر حرکت باید پیوست عدالت داشته باشیم و این یعنی خدمت‌رسانی بیشتر به محرومان و افتخار ما خدمت‌رسانی به مناطق محروم است. 
عین اللهی افزود: امروز برای اعتلای نام ایران باید همه تلاش کنیم چون وقتی اسم ایران گفته می‌شود تداعی کننده امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای مدافع حرم، شهید قاسم سلیمانی و نامی پر افتخار است و باید به جایی برسیم که نام ایران به معنی قدرت اقتصادی باشد و ما این پیچ تاریخی را رد می‌کنیم چون تجربه نشان داده است که تحریم‌های غرب علیه ما بی‌اثر است و وقتی ما در صحنه باشیم و تلاش کنیم هیچ تحریمی علیه ما تاثیر ندارد. 


 
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين