کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نماینده ولی فقیه مازندران:

مردم از تبعیض و ناعدالتی ناراحتند/مبارزه با فساد را دستور کار قرار دهیم

28 مهر 1400 ساعت 23:49

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه مردم با کمبود ناراحت نیستند اما از تبعیض ناراحتند، خاطرنشان کرد: ائمه جمعه بر این وظایف خود بشناسند تا جلوی این تبعیض گرفته شود.


به گزارش بلاغ؛ آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در گردهمایی ائمه جمعه مازندران اظهار کرد: عنوان جلسه امروز وظایف و رسالت‌های ائمه جمعه بود ولی در حقیقت همایش آموزشی هم بود که شاخصه‌های که عملکرد ائمه جمعه را  بررسی می کند،  تشریح کردند.

وی با بیان اینکه وظایف و رسالت های ائمه جمعه در این مراسم عنوان شد، اظهار کرد: در رابطه با وظایف و رسالت‌های ائمه جمعه به خصوص در این زمان و شرایط صحبت های مطرح شد و همایش بسیار خوبی بود.

 نماینده ولی فقیه مازندران تصریح کرد: علاوه بر اینکه آشنایی با این پایانه مسئله ای است که ظرفیت های اقتصادی و  ظرفیت‌های که امکان صادرات را برای محصولات مازندران به خصوص برنج که محصول اول مازندران است و آشنا شدند.

وی وجود پایانه‌های اینچنینی برنج را لازم و ضروری خواند و گفت: این پایانه‌ برای توسعه و رفع مشکلات کشاورزان مثمرثمر است، این مسئله مهم و کار مهمی است که بسیاری از زیرساخت مهمی برای صادرات است و همچنین کشاورزان ما با کم شدن دلال ها بتوانند محصولات خود را بدون واسطه ها بتوانند محصولات خود را با قیمت مناسب تری بفروشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اينکه با توجه به روی کار آمدن دولتی انقلابی ائمه جمعه بر خود وظیفه می داند بیش از گذشته کمک کند و یار و همکار دولت باشد، گفت: خداوند در قرآن کریم انسان را دعوت به دین، وحدت و عدم اختلاف به ویژه اختلافات دینی، وحدت دینی و مهمتر مساله ولایت دعوت می کند.

وی ادامه داد: در این مسیر سختی های زیادی وجود دارد و نیاز به استقامت است؛ بخش مهمی از این سختی ها مقاومت در مقابل احوال است که کسانی براساس هوای نفس در مقابل تان قرار می‌گیرند و نباید پیروی از احوال آن کرد.

محمدی لائینی با بیان اینکه از وظایف مهم انبیا اقامه عدالت است یعنی هم شخصی در امورات و هم زمینه‌ساز اقامه عدالت از وظایف انبیاست، تصریح کرد: این وظایف بدون تشکیل حکومت انجام نمی‌شود چرا که اینها زیربنای فقهی تاسیس یک حکومت است، بنابراین یک پیامبر باید برای داشتن دین و عدالت نیاز به داشتن یک حکومت است.

وی موضوع همایش را وظایف و رسالت ائمه جمعه عنوان و مطرح کرد: هر یک از ائمه جمعه رسالت و وظایف خودشان می دانند و در همه فراز و نشیب های سیاسی و اجتماعی چه مخالف، چه موافق عمل کردیم.

محمدی لائینی با اشاره به فرارسیدن اربعین علامه دهر و ذوالفنون آیت‌الله حسن‌زاده آملی افزود: امیدواریم در این شهرستان و استان مراسم باشکوهی در شان علامه جهان اسلام برگزار شود و از علامه جوادی آملی یاد کنیم که آرزوی پایداری برای ایشان داریم.

وی وظایف اصلی ائمه جمعه را دعوت به آن وجوهات، استقامت و اقامه عدالت بیان کرد و گفت: باید سعی کنیم تا حق به صاحب حق رسیده، مبارزه با فساد را دستور کار قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه مردم با کمبود ناراحت نیستند اما از تبعیض ناراحتند، خاطرنشان کرد: ائمه جمعه بر این وظایف خود بشناسند تا جلوی این تبعیض گرفته شود.
 
معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور نیز گفت: حدود ۲۰۰ نفر وارد مجموعه شورای سیاست‌گذاری شدند و جزو ائمه جمعه جدید هستند که وارد کار شدند.

حجت الاسلام عباس رضوانی نسب بیان کرد: در رابطه با سنجش عملکرد و ارزیابی ائمه جمعه شاخص‌هایی را در نظام ارزیابی تهیه دیده شده است، امروز در این زمینه جلسه مفصلی صورت گرفت و نظام و شاخص‌های ارزیابی را با ائمه جمعه در واقع به شور و مشورت گذاشته شد.

وی با بیان افزایش گزینش تعداد ائمه جمعه ها، خاطرنشان کرد:  حدود ۲۰۰ نفر  وارد مجموعه شورای سیاست‌گذاری شدند و جزو ائمه جمعه جدید هستند که وارد کار شدند.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد:  این افزایش تعداد با حضور ریاست جدید شورای سیاست‌گذاری و طی سه سال اخیر بوده است، اکنون در سراسر کشور ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه فعالیت دارد و ایجاد پایگاه جدیدی را دستور کار نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش پیک شیوع کرونا از هفته گذشته  به غیر از ۲۵ پایگاه سایر پايگاه ها اقامه نماز جمعه برپا شد، اقامه نماز جمعه تهران نیز با اذن مقام معظم رهبری از این هفته در مکان دائمی اقامه نماز جمعه این شهر به رعایت پروتکل های بهداشتی برپا می‌شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 455963

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/455963/مردم-تبعیض-ناعدالتی-ناراحتند-مبارزه-فساد-دستور-کار-قرار-دهیم

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com