تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۸
کد مطلب : ۴۵۵۹۴۲
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن از روز چهارشنبه در سامانه ملی نهضت مسکن آغاز می‌شود.
۰
plusresetminus
معاون وزیر راه و شهرسازی: ثبت‌نام خانه اولی‌ها در طرح جهش مسکن از امروز
به گزارش بلاغ؛ محمود محمودزاده اظهار کرد: امروز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ آماده ثبت‌نام برای واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن هستیم. متقاضیان می‌توانند به سامانه ملی نهضت مسکن به نشانی www.saman.mrud.ir مراجعه و نام‌نویسی کنند. در ۳۱ استان و تعداد قابل توجهی از شهرها تامین زمین صورت گرفته و آمادگی ثبت‌نام وجود دارد.

وی درباره شرایط متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید مسکن توضیح داد: عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، چهار شرط اصلی خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه امکانات و تسهیلات طرح جهش تولید مسکن به مراتب بیش از طرح‌های قبلی است افزود: به واسطه امکانی که قانون‌گذار تعیین کرده طرح جهش تولید و تامین مسکن از نظر میزان تسهیلات، سود وامها و خدماتی که دولت می‌دهد به مراتب پیشرفته‌تر از پروژه‌های قبلی است. البته به شورای عالی مسکن پیشنهاد داده‌ایم که پروژه‌های قبلی هم مشمول همه امتیازات این طرح شوند.

به گفته محمودزاده، جلسات کارشناسی درباره جزئیات نحوه تامین منابع مالی و تسهیلات، خللی در ثبت‌نام ایجاد نخواهد کرد و می‌توانیم به صورت موازی، کارها را جلو ببریم.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن گفت: روند پرداخت وام اجاره در بانک‌ها بهتر از قبل شده است. در حال حاضر بیش از یک میلیون ۴۱۱ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۸۸ هزار نفر به سیستم بانکی معرفی شده و ۶۳ هزار و ۸۰۰ نفر تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: به منظور سهولت در معرفی ضامن وام ودیعه مسکن، مکاتباتی را با بانک مرکزی و دبیرخانه ستاد ملی کرونا انجام داده‌ایم و پیگیری‌ها ادامه دارد تا شرایط بهتر شود. البته سرعت وام‌دهی بانک‌ها در یک هفته گذشته افزایش یافته است.

بنابراین گزارش، قانون جهش تولید و تأمین مسکن ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ به تصویب مجلس شورای اسلامی و سوم شهریورماه به تایید شورای نگهبان رسید. بر اساس تبصره ۳ از ماده ۴ این قانون، مجموع دوران مشارکت و فروش اقساطی واحدها 20 ساله است. تسهیلات مربوط به ساخت واحدهای این قانون پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به خریدار منتقل می‌شود.

هنوز جزئیات اقساط و نرخ سود تسهیلات خانه‌های طرح جهش تولید مسکن برای دهک‌های مختلف توسط بانک مرکزی اعلام نشده، اما اقبال شاکری، نماینده مجلس، گفته است که تسهیلات 450 میلیون تومان است که به سازندگان پرداخت می‌شود. اقساط نیز سه میلیون و ۷۵۰ هزار تا پنج میلیون تومان خواهد بود. همچنین وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تلاش می‌کند حداکثر کمک را به دهک‌های یک تا سه داشته باشد. این کمک‌ها می‌تواند شامل تقبل تمام یا بخشی از نرخ سود تسهیلات، زمین رایگان، خدمات مهندسی و عوارض صدور پروانه باشد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين