تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۲
کد مطلب : ۴۵۵۹۲۷
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: با توجه تاثیرگذاری رسانه در حوزه‌های مختلف، رسانه این استان به دنبال سواد رسانه‌ای جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی باشند.
۰
plusresetminus
خبرنگاران در جامعه سواد رسانه‌ای را نهادینه کنند/وجود بیش از 500 فعال رسانه‌ای در مازندران
به گزارش بلاغ؛عباس زارع در جمع خبرنگاران در دانشگاه‌ علمی کاربردی فذا گفت: وجود ۵۰۰ فعال رسانه‌ای در تمام حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، سیاسی فعال هستند و قلم تاثیرگذاری بسزایی دارند.

وی با بیان اینکه عصر امروز وابسته به سواد رسانه ای است، عنوان کرد: امروز در بحث کارهای فرهنگی سواد رسانه و کار فرهنگی باید انجام شود، با توجه وجود فضای مجازی نیاز است تا در هر سنی سواد رسانه‌ای وجود داشته باشد.

 زارع تصریح کرد: رسانه ها باید در درستی خبر  دقت بیشتری داشته باشند تا هر خبری انتشار داده نشود و پس از تایید و صحت خبر به انتشار آن بپردازد، در انتشار هر خبری نباید باعث استفاده سوء شبکه معاند شود در واقع نقد به دنبال راهکار باشد و به عنوان تخریب کننده نباشد.

وی با تاکید اینکه خبرنگاران در جامعه  سواد رسانه‌ای را نهادینه کنند، گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی در مهارت‌های زندگی براساس سواد رسانه‌ای صورت گیرد که با این روش بسیاری از مشکلات جامعه کم می شود.

مدیرکل ارشاد مازندران ادامه داد: فضای مجازی باید شناخت کافی به مردم انجام شود و معایب و مضرات این فضا به خانواده‌ها انعکاس داده شود و به کودکان آموزش داده شود تا از چه بازی هایی استفاده کنند تا باعث آسیب این کودکان نشود.

وی از رسانه های خواست تا به دنبال سواد رسانه ای باشند، خاطرنشان کرد: رسانه ها منتظر کارشناسی به منظور آموزش سواد رسانه‌ای نباشیم و خود رسانه استان به دنبال این سواد و آموزش باشند، در آمل خبرنگاران بسیار فعال هستند و در اکثر حوزه‌ها فعالیت دارند.
انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين