رئیس اداره شیلات فریدونکنار خبر داد

صید بیش از ۵ تُن ماهی در ۵ روز اول فصل صیادی

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰
کد مطلب : ۴۵۵۹۲۶
رئیس اداره شیلات فریدونکنار گفت: از بیستم مهر ماه که آغاز فصل جدید صیادی بوده تا 25 مهر ماه به میزان پنج هزار و 788 کیلوگرم ماهی توسط صیادان فریدونکناری در دریای خزر صید شده است.
۱
plusresetminus
صید بیش از ۵ تُن ماهی در ۵ روز اول فصل صیادی
به گزارش بلاغ، جعفر احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: در شهرستان فریدونکنار دو پره صیادی وجود دارد که ۱۵۰ نفر صیاد به‌صورت مستقیم در آن مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: از بیستم مهر ماه که آغاز فصل جدید صیادی بوده تا ۲۵ مهر ماه به میزان پنج هزار و ۷۸۸ کیلوگرم ماهی توسط صیادان فریدونکناری در دریای خزر صید شده است.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار با اشاره به اینکه ۹۱ درصد از این میزان صید به ماهی کفال و مابقی سایر گونه‌ها بوده است تصریح کرد: در سال گذشته عمده ماهی صید شده از گونه کپور بوده و درصد کمی به ماهی کفال اختصاص داشت.

احسانی یادآورشد: باتوجه به اینکه ماهی کفال ارزش ریالی بیشتری نسبت به گونه‌های دیگر دارد، پیش‌بینی می‌شود که امسال از نظر درآمدی شاهد رشد اقتصادی برای صیادان باشیم.

وی درخصوص شیوه قیمت‌گذاری نرخ ماهی  گفت: قیمت ماهی بر اساس عرضه و تقاضا بوده و هر زمانی که عرضه ماهی زیاد باشد شاهد کاهش قیمت هستیم و اگر صید کم صورت گیرد قیمت افزایشی می‌شود.

رئیس اداره شیلات فریدونکنار با بیان اینکه قیمت ماهی در بازار تعیین می‌شود و دولت در این زمینه نقشی ندارد تاکید کرد: باتوجه به افزایش هزینه‌های صیادی که شامل دستگاه تور صیادی به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و هزینه بیمه و موارد دیگر می‌شود موجب شده شاهد افزایش نرخ ماهی در بازار باشیم.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين