تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
کد مطلب : ۴۵۵۹۰۳
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در جهان تاکنون به ۲۴۱ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۳۱ نفر رسیده و مرگ ۴ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۳۰۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۹ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۷۸ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۴۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۳ هزار و هند با بیش از ۴۵۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.
 
بنا بر جدول به‌روزشده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
  نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۵,۹۰۸,۲۱۲ ۷۴۶,۵۰۹
۲ هند ۳۴,۰۹۴,۳۷۳ ۴۵۲,۴۸۵
۳ برزیل ۲۱,۶۵۱,۹۱۰ ۶۰۳,۵۲۱
۴ انگلیس ۸,۴۹۷,۸۶۸ ۱۳۸,۶۲۹
۵ روسیه ۸,۰۲۷,۰۱۲ ۲۲۴,۳۱۰
۶ ترکیه ۷,۶۸۳,۵۱۷ ۶۷,۸۳۷
۷ فرانسه ۷,۰۹۰,۱۰۹ ۱۱۷,۳۰۶
۸ ایران ۵,۷۹۶,۶۵۹ ۱۲۴,۲۵۶
۹ آرژانتین ۵,۲۷۳,۴۶۳ ۱۱۵,۷۰۴
۱۰ اسپانیا ۴,۹۸۸,۸۷۸ ۸۷,۰۳۰
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۲۴ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۸ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۶۸ بیماران کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
 
همچنین ایران با مجموع ۵ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۵۹ ابتلا و ۱۲۴ هزار و ۲۵۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم ۳ میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که همچنان ۳ کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از ۳ میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند


 
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰