تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
کد مطلب : ۴۵۵۸۹۱
رژیم صهیونیستی در حال گفت‌وگو با رهبران جزایر کومور برای عادی سازی روابط است؛ گفته شده آمریکا پیشقدم گرد هم آوردن اسرائیل و کومور برای عادی سازی روابط شده و این ارتباط همچنان ادامه دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ؛ مجمع‌الجزایر قُمُر یا کومور مجمع‌الجزایری است در جنوب شرقی آفریقا در آب‌های اقیانوس هند و در شرق سواحل موزامبیک و در شمال غربی ماداگاسکار قرار دارد.

مساحت این کشور ۲۲۳۶ کیلو مربع بالغ می‌گردد. نام کومور از واژه عربی «القَمَر» به معنی «ماه» گرفته شده‌است. این کشور عضو اتحادیه عرب است.
کومور کشوری اسلامی است، اما در کل مسلمان احکام شرعی را نمی‌دانند و نیازمندی‌های گوناگونی در این زمینه دارند. ۹۸ در صد از مردم کومور مسلمان و ۲ درصد مسیحی (کاتولیک) هستند.
زبان‌های عربی و فرانسوی زبان‌های رسمی این جمهوری هستند ولی مردم در روستاها با لهجه سواحیلی و کوموری صحبت می‌کنند. ۶۴ درصد از مردان و ۵۰ درصد از زنان بالای ۱۵ سال کوموری باسواد هستند.
تلاش رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط با جزایر قمر در حالی دنبال می‌شود که پیشتر این رژیم در سال گذشته با فشار ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توانست با امارات و بحرین به سمت علنی کردن روابط و عادی سازی مناسبات دیپلماتیک پیش رود، هرچند دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مسیر امارات و بحرین را دنبال نکردند
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰