تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
کد مطلب : ۴۵۵۸۸۷
معاون سابق فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تاثیر منفی کرونا بر ورزش همگانی، می گوید میزان مشارکت مردم در ورزش ۴.۶ درصد کاهش یافته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی با اشاره به نتایج طرح آمارگیری از فرهنگ رفتاری خانوار ١٣٩٩ و مقایسه آن با نتایج آمارگیری سال ١٣٩٦ که حاکی از کاهش ۴/۶ درصدی میزان مشارکت جمعیت بالای ١٥ سال کشور در برنامه ها و فعالیت های ورزشی است، اظهار کرد: در گزارش پیمایش ملی مصرف کالاهای فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی در سال ٩٨ حدود ٥٠ درصد اعلام شده بود.
وی ادامه داد: بر مبنای گزارش سال ١٣٩٩ مرکز ملی آمار، جمعیت مشارکت کننده در ورزش ۴۶.۵ درصد بوده اند که ۶۴.۷ درصد آنان فعالیت ورزشی نرمش و پیاده روی داشته اند.
معاون سابق فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در عین حال سرانه زمان فعالیت ورزشی روزانه در جمعیت ورزشکار در سال ١٣٩٩ حدود ٢٩ دقیقه گزارش شده که نسبت به سال ١٣٩٦، دو دقیقه افزایش داشته است، گفت: به نظر می رسد یکی از مهم ترین عوامل برای کاهش ۴.۶ درصدی مشارکت در فعالیت ورزشی مردم به شرایط ناشی از شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها برای فعالیت های میدانی ورزشی مربوط می شود.
وی افزود: با توجه به انجام حداکثری واکسیناسیون طی شش ماه گذشته باید شرایط را برای انجام هرچه بیشتر فعالیت ورزشی همگانی به ویژه در باشگاه ها، پارک ها و بوستان ها و سایر اماکن ورزشی عمومی فراهم کرد و با استفاده از ظرفیت رسانه ها و به ویژه صداوسیما نسبت به آگاهی بخشی و تشویق و ترغیب مردم به ورزش بیش از گذشته تلاش کرد.
معاون سابق فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه به طور حتم در دوران پساکرونا، یکی از مهم ترین نیازهای جامعه و مردم تزریق روحیه نشاط و امید است، اظهار کرد: ورزش می تواند با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان این نقیصه جدی را جبران کند، به شرط آن که موضوع ورزش همگانی همچنان به عنوان یک اولویت اساسی در نگاه حاکمیت، دولتمردان و سایر قوای مؤثر کشور قرار گیرد.
 
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰