کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر خارجه سعودی مدعی شد اسرائیل به ثبات منطقه کمک کرده است!

25 مهر 1400 ساعت 19:13

منابع عبری‌زبان گزارش دادند که وزیر امور خارجه عربستان در اظهاراتی بی‌سابقه گفته است که اسرائیل به ثبات منطقه کمک کرده است.!


به گزارش بلاغ؛ رژیم صهیونیستی به اذعان بسیاری از صهیونیست‌ها رو به زوال و فروپاشی است. چندی پیش سرهنگ بازنشسته آمریکایی و رئیس‌دفتر وزیر خارجه این کشور در دوران «کالین پاول» اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مشکل موجودیتی دارد و تا 20 سال آینده فرو می‌پاشد. به دنبال آن یک عضو پیشین سازمان جاسوسی شاباک رژیم اسرائیل نیز به این امر اعتراف کرد و گفت:« آینده اسرائیل تیره و تار است.» «یوسی هلیوی» پژوهشگر و مورخ صهیونیست نیز در یادداشتی در روزنامه «معاریو» نوشته:« جنگ نابودکننده فراگیر علیه رژیم صهیونیستی در قلب این رژیم حتمی و مقاومت با 250 هزار موشک، اسرائیل را نابود خواهد کرد.» در این شرایط که رژیم صهیونیستی در حالت ضعف به سر می‌برد وزیر خارجه سعودی از صهیونیست‌ها تمجید کرده است.

به گزارش فارس، رسانه‌های خبری گزارش دادند که «فیصل بن فرحان»‌ وزیر امور خارجه عربستان پس از دیدار با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود از رژیم صهیونیستی تمجید کرده است.

روزنامه عبری‌زبان «اسرائیل هیوم»، شامگاه جمعه، با اشاره به اظهارات وزیر خارجه سعودی نوشت:‌ «ما هر روز چنین اظهاراتی را در تأیید اسرائیل از سوی یک مقام سعودی نمی‌بینیم، همان‌طور که در واشنگتن شاهدش بودیم». این روزنامه صهیونیستی در ادامه اضافه کرد که فیصل بن فرحان یک روز پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا ریاض روابط خود را با تل‌آویو عادی ‌سازی خواهد کرد، گفته است: «اسرائیل به ثبات منطقه و حرکت به سوی صلح در منطقه کمک کرده است». با این حال، وزیر خارجه سعودی در ادامه می‌گوید که عربستان یقین دارد که تنها راه دست‌یابی به ثبات کامل، حل و فصل مسئله فلسطین است.

بر اساس این گزارش، بن فرحان همچنین افزود که باید کشور فلسطین با پایتختی قدس تشکیل شود و این کشور خود دارای حاکمیت باشد. این گزارش در حالی منتشر شده است که فیصل بن فرحان پیشتر در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی‌ان‌ان» در پاسخ به سؤالی درباره احتمال عادی‌‌سازی روابط ریاض و تل‌آویو گفته بود: «نمی‌دانم که این امر قریب‌الوقوع است یا خیر چراکه این مسئله تا حد زیادی به پیشرفت در روند صلح بستگی دارد». وزیر خارجه سعودی همچنین تصریح کرده بود: «بنابراین گزینه عادی‌‌سازی روابط حتما بر روی میز مطرح است البته از سال ۲۰۰۲ تاکنون و تحت عنوان طرح صلح عربی شناخته می‌شود».


کد مطلب: 455806

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/455806/وزیر-خارجه-سعودی-مدعی-اسرائیل-ثبات-منطقه-کمک-کرده

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com