تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
کد مطلب : ۴۵۵۷۹۷
نایب رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش صنعت گردشگری در توسعه و اشتغال‌زایی کشور، گفت: در صنعت گردشگری تنها به درآمد فکر نمی‌شود و تمدن، فرهنگ، تاریخ و اصالت منطقه و کشور صادر می‌شود.
۰
plusresetminus
نظارت فراکسیون گردشگری مجلس در حوزه تغییر ارزهای مسافران/نگاه سنتی به گردشگری تغییر کند
به گزارش بلاغ، محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: من به عنوان نماینده مردم قرار نیست بگویم برای مردم چه کار کرده‌ایم. در بحث بهداشت و درمان در خوزستان پزشکان پاکستانی، بنگلادشی و هندی زیاد بودند که اگر به سبک و سیاق قدیمی کار می‌کردیم اکنون بیمارستان‌ها پر از پزشکان بیگانه بود.

نماینده مردم شهرستانهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ۴۰ سال گذشته هیچ ایرانی‌ در مرکز بهداشت و درمان یا بیمارستان توسط پزشک بیگانه معاینه نشده است، بلکه توسط پزشکان ایرانی معاینه و درمان می‌شوند.

محسنی بندپی با بیان این‌که همچنان در دفاع‌مقدس قرار داریم، تصریح کرد: درست است که هشت سال دفاع‌مقدس داشتیم اما امت یادمان نرود. زمانی که داروی کودکان مبتلا به سرطان همچنان تحریم است، هواپیمای مسافربری مورد تهدید است و مواد اولیه تولید واکسن‌ها در بدترین پاندمی قرن اخیر تحریم است و وقتی می‌بینیم دانشمندان هسته‌ای در فهرست ترور دشمنان هستند بدانید در تحریم و دفاع‌مقدس هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در این شرایط هر روز شاهد پیشرفت کشور هستیم، گفت: یک شب مهمان سفیر پاکستان در ایران بودیم که او گفت یکی از بانک‌های این کشور که با ایران ارتباط داشت ۳۳۰ میلیون یورو جریمه شد. بنابراین فشار همه‌جانبه سختی بر کشور ما حاکم است. خوشبختانه به برکت خون شهدا و همراهی بین سه قوه به طور قطع خار دیگری در چشم دشمنان ایران فروخواهیم برد.

وی با اشاره به این‌که در صنعت گردشگری فقط به درآمد فکر نمی‌شود، عنوان کرد: اگر باور داریم امروز صنعت گردشگری علم است پس می‌توانیم بگوییم سفر به خوزستان سفر به جغرافیای کشور نیست بلکه مقصد گردشگری مسیرمحور مطرح است.

محسنی بندپی با بیان این‌که هیچ سرزمینی با تغییر آدم‌ها پیشرفت نمی کند، بلکه با تغییر افکار، ایده‌ها و راهبردها درست خواهد شد نیز افزود: اگر قرار است خوزستان از این وضعیت خارج شود و استانداری ویژه داشته باشد باید همه چیز آن ویژه باشد. روز گذشته دارایی‌های تاریخی زیاد خوزستان را دیدیم اما با این دارایی چه کرده‌ایم؟ اکنون این دارایی‌ها نه تنها برای ما درآمد تولید نکرده‌اند، بلکه تهدیدی برای مردم شده‌اند.

  وی با اشاره به سازه‌های آبی ـ تاریخی شوشتر نیز اظهار کرد: تقریبا دیواره غربی این سازه‌ها در حال فروریختن است و هر لحظه امکان فروریختن این دیواره‌ها وجود دارد. بنابراین اگر رویکرد علمی نباشد، اتفاقی در کشور نمی‌افتد.

نایب ‌رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در کشور دو وظیفه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون وجود دارد، گفت: بنا داریم در فراکسیون گردشگری موضوع بر اجرای قانون‌گذاری نظارت کنیم. در برنامه اول تنها در حد تغییر ارزهای مسافران و در برنامه دوم هیچ چیزی در این خصوص وجود ندارد. در برنامه سوم، چهارم و پنجم نیز ردپای مختصری از گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی داریم که امیدواریم در این فراکسیون اسناد بالادستی را درست کنیم و سپس الزامات قانونی برای اجرای این اسناد را فراهم و نظارت کنیم.

نماینده مردم در خانه ملت در پایان افزود: باید دیدگاهی فراتر از نگاه سنتی به گردشگری داشته باشیم تا به تدریج از وابستگی به نفت جدا شویم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
دموکراسی آمریکایی، عوامفریبی صهیونیستی
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰