تاریخ انتشارشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۴۵۵۷۵۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: در احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم، اما دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای این تالاب انجام نداده اند.
۰
plusresetminus
دستگاه‌های متولی مصوبات احیای تالاب میانکاله را انجام نمی‌دهند
به گزارش بلاغ، حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به ورود پرندگان مهاجر به تالاب میانکاله ،اظهار کرد: در بحث احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم، اما دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای این تالاب انجام نداده اند.

وی افزود:  اقداماتی که باید توسط محیط زیست انجام می‌شده، اجرا شد و برخی در مراحل پایانی است، ولی در سایر موارد شاهد اقدام خاصی نبوده ایم که ما را نگران کرده است.

دو سال است که به‌دلیل بیماری بوتولیسم شاهد تلفات پرندگان در میانکاله هستیم که براساس گزارش‌ها تلفات به بیش از ۸۰هزار قطعه پرنده رسیده است.

تراژدی تلخ تلفات پرندگان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ در میانکاله رقم خورد به‌طوری‌که روز‌های غم‌انگیزی را در بهشت پرندگان رقم زد.

بعد از مشخص شدن دلیل تلفات پرندگان که باتوجه به انجام آزمایش‌ها بوتولیسم اعلام شد که به‌دلایل مختلف از جمله بحث خشکی و تنش آبی، فاضلاب‌ها و آلودگی و سایر موجب شد که در این راستا ضرورت احیای میانکاله مطرح شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰