تاریخ انتشارجمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۴۵۵۷۲۴
یک دکترای گردشگری با تاکید بر اینکه گردشگری مازندران نیازمند درمان است، گفت: در حال حاضر برگزاری جلسات و نشست تخصصی در راستای گردشگری 2022 یک پروپاگاندا محسوب می‌شود چراکه با شیوع کرونا این صنعت با بیماری مواجه شد و در شرایط بحران امروز باید از حرکت‌‌های نمایشی اجتناب کرده و به‌دنبال درمان درد باشیم.
۰
plusresetminus
پیکر نحیف صنعت گردشگری با دستگاه نفس می‌کشد/رویداد گردشگری 2022 یک حرکت نمایشی است
محمدرضا اورمزدی در گفت‌وگو با بلاغ؛ اظهار کرد: برگزاری رویداد گردشگری 2022 در هر شهر از استان مازندران با توجه به شیوع کووید 19 فقط یک حرکت نمایشی خواهد بود.

وی افزود: یکی از سیاست‌های حمایتی در ایام کرونا در اتحادیه اروپا این بود که دولت‌های اروپایی مبلغ ۷۵ هزاریورو به هر فعال گردشگری کمک مالی بلا عوض کردند که به‌نوعی حمایت از بخش گردشگری به معنای واقعی است.

این دکترای گردشگری تصریح کرد: در حال حاضر فعالین گردشگری ما در مازندران مشکلات شدیدی دارند که هیچ فریاد رسی نیست.

اورمزدی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون در کشور ما هنوز به‌طور کلی انجام نشده و احتمال بروز موج ششم وجود دارد؛ امروز باید به اولویت‌ها اهمیت داد از جمله پیکر نحیف صنعت گردشگری که با دستگاه نفس می‌کشد و قطع آن مرگ را به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: شهرستان ساری از نظر پتانسیل می‌تواند منطقه‌ای برای گردشگری 2022 محسوب شود اما در حال حاضر این اتفاق کمی دور از ذهن است.

این دکترای گردشگری اظهار داشت: با توجه به شرایط امروز آن چیزی که واقعیت گردشگری در کشور و استان مازندران بوده که باید پذیرای مسافران و گردشگران باشیم؛ محقق نمی‌شود چراکه با بررسی در یک مدل براساس دیتاهای قوی؛ ساری می‌تواند این برنامه‌ریزی را در سال‌های آینده داشته باشد.

اورمزدی با بیان اینکه با شیوع کرونا خسارت بی‌شماری به صنعت گردشگری وارد کرد، افزود: با شرایط موجود باید به‌دنبال درمان گردشگری در مازندران باشیم.

وی یادآور شد: نشست و برگزاری جلسات در راستای گردشگری 2022 یک پروپاگاندا محسوب می‌شود چراکه با شیوع کرونا این صنعت با بیماری مواجه شد و در شرایط بحران امروز باید ازحرکت‌‌های نمایشی اجتناب کرده و به‌دنبال درمان درد باشیم.

این دکترای گردشگری در پایان گفت: بخش گردشگری مازندران و کشور تحت فشار بانک‌ها، اداره مالیات و تامین اجتماعی هستند؛ بیکاری بیداد می‌کند که نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای رسیدن به شرایط پایدار است.

انتهای پیام/
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
نحوه شکل‌گیری فقر
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
چرایی چرخش عربستان به سمت عراق
يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
تعامل تحولی دولت و مجلس در بودجه 1401
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
"صداقت"، مطالبه مردم از شما مسئولان
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰