کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

انتقاد از بی‌توجهی نهادهای دولتی به ایمنی ساختمان‌ها | برخی ساختمان‌های اداری به روزی می‌افتند که انگار ۵۰ سال عمر کرده‌اند

20 مهر 1400 ساعت 17:39

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص همکاری با مدیران جدید برای ایمن‌سازی ساختمان‌های اداری پایتخت اعلام آمادگی کرد.


به گزارش بلاغ به نقل از ایسنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به لزوم ایمن‌سازی ساختمان های اداری پایتخت که از جمله مراکز تجمعی محسوب می شوند، اظهار کرد: ایمنی در ساختمان های اداری باید بیشتر در دستور کار قرار گیرد و از اولویت مدیران جدید باشد. 

 
وی ادامه داد: اگر مدیران جدید با وضعیت ناایمن ساختمان های اداری مواجه شوند، باید به ایمن سازی آن توجه لازم را داشته باشند. 
ملکی گفت: متاسفانه در ساختمان های اداری اغلب افراد در خصوص تعمیر و نگهداری دلسوزی لازم را ندارند. به همین دلیل مشاهده می کنیم که در ساختمان های قدیمی که زیر نظر برخی نهادهای دولتی هستند نیز تعمیرات و نگهداری به درستی و به موقع صورت نمی گیرد.
 
او گفت: برخی پاساژهای شخصی که در اختیار نهادهای دولتی قرار می‌گیرند، پس از چند سال به روزی می افتند که انگار ۵۰ سال از عمر آنها گذشته است. ساختمان های دولتی با هر کاربری فرهنگی، تجاری، درمانی و ... متاسفانه توجهی به ایمن‌سازی نمی‌کنند و فقط در موارد استثنایی، توجه ویژه به تعمیر و نگهداری وجود دارد. 
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: ما شاهد حوادث تلخی در ساختمان‌های اداری غیر ایمن بوده ایم؛ ساختمان پلاسکو، ساختمان برق حرارتی یا حتی کلینیک سینااطهر (سینا مهر) که با وجود دولتی نبودن، زیر نظر یک وزارتخانه بود از جمله آن هستند. حوادث تلخی که طی این سال ها رقم خورده مستقیم و غیر مستقیم با ساختمان های اداری و دولتی سر و کار داشتند که این نشان می دهد که باید این نگاه بی تفاوت نسبت به ناایمنی تغییر کند. 
 
وی با اشاره به تغییر مدیران طی تغییر دولت گفت: دولتمردان در این مدت نشان دادند که تغییر رویکرد دارند. امیدواریم در حوزه ایمنی نیز این تغییر رویکرد وجود داشته باشد. هرچند می دانیم تغییر رویکرد در حوزه ایمنی طولانی مدت است. با این وجود امیدواریم این اقدامات شروع شود. 
ملکی گفت: آتش نشانی از این طریق اعلام می کند که در این خصوص در خدمت است. بازدید و کارشناسی آتش نشانی تهران کاملا رایگان است و می توانیم مشاوره های لازم را ارائه دهیم. توقع داریم که مدیران در این دوره به ایمنی که حافظ جان پرسنل و ارباب رجوع است، نگاهی ویژه داشته باشند. 
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه با اشاره به روند ایمن سازی پاساژ علاءالدین که در گذشته یکی از ساختمان های نا ایمن پایتخت محسوب می شد، اظهار کرد: این مرکز تجاری یکی از نمونه هایی است که در گذشته وضعیت خوبی در زمینه ایمنی نداشت، اما پس از مدتی با انجام ایمن سازی های لازم و دلسوزی شرایط را طی دو سه سال گذشته کاملا تغییر داد.
ملکی افزود: البته این ساختمان هم هنوز صددرصد ایمن نشده اما با مشاهده چنین ساختمانی می توان این را به مسئولان نشان داد که طی مدت زمان می توان در خصوص ایمن‌سازی اقدام کرد و شرایط را قدم به قدم بهتر کرد. حتی در این ساختمان چند حادثه اتفاق افتاد که با امکاناتی که ایجاد شده، پیش از رسیدن نیروهای آتش نشانی رفع شد و امیدواریم این تغییر در همه ساختمان‌های پایتخت انجام شود. 


 
بلاغ: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


کد مطلب: 455621

آدرس مطلب :
https://www.bloghnews.com/news/455621/انتقاد-بی-توجهی-نهادهای-دولتی-ایمنی-ساختمان-ها-برخی-ساختمان-های-اداری-روزی-می-افتند-انگار-۵۰-سال-عمر-کرده-اند

بلاغ نیوز
  https://www.bloghnews.com