رئیس کل سازمان امور مالیاتی خبر داد

ارسال برگه‌های مالیاتی برای خانه‌های خالی!

تاریخ انتشارسه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۴۵۴۹۶۵
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در دی ماه امسال اولین سری برگه تشخیص مالیاتی را برای مالکان خانه‌های خالی ارسال خواهیم کرد.
۰
plusresetminus
ارسال برگه‌های مالیاتی برای خانه‌های خالی!
به گزارش بلاغ و به نقل از خانه ملت، امیدعلی پارسا در واکنش به برخی انتقادات در خصوص عدم اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی توسط این سازمان گفت: تشخیص خانه‌های خالی برای اخذ مالیات با وزارت راه و شهرسازی است و آنها این اطلاعات را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار می‌دهند تا مالیات لازم دریافت شود.

وی ادامه داد: طبق قانون مالیات بر خانه‌های خالی باید 120 روز یا 4 ماه یک خانه خالی مانده باشد، بنابراین خانه‌هایی که از ابتدای سال جاری تا مرداد ماه خالی مانده باشد، مشمول این قانون می‌شوند و اطلاعات آنها را وزارت راه و شهرسازی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌دهد و ما در دی ماه امسال اولین سری برگه تشخیص مالیاتی را برای مالکان خانه‌های خالی ارسال خواهیم کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی در انتظار اطلاعات لازم در خصوص اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی از سوی وزارت
راه و شهرسازی است.

گفتنی است سید احسان خاندوزی هم در زمان حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس و هم پس از به عهده گرفتن مسئولیت وزارت اقتصاد، تأکید ویژه‌ای بر موضوع مالیات داشته است.

خاندوزی اسفندماه 99 به عنوان نایب رییس وقت کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود: «بر اساس اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، وزارت
راه و شهرسازی مکلف است، حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ قانون تمامی زیرساخت‌های لازم به منظور اخذ مالیات بر خانه‌های خالی از جمله سامانه ملی املاک و اسکان را فراهم کند». وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم همچنین در برنامه خود برای سکانداری این وزارتخانه، ۱۰ برنامه برای اصلاح نظام مالیاتی ارائه کرده است.

محور نخست برنامه خاندوزی به افزایش شاخص مالیات به تولید ناخالص داخلی به میزان ۵۰ درصد وضعیت فعلی تا انتهای دولت سیزدهم با هدف کاهش فاصله طبقاتی از طریق وضع پایه‌های جدید مالیاتی (مالیات بر مجموع درآمد، مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر ثروت و...)، هدفمند کردن معافیت‌های مالیاتی و کاهش فرار مالیاتی اشاره دارد.

از آنجا که در دولت قبل چشم‌انداز روشنی برای به سرانجام رساندن این طرح مشاهده نشد، انتظار می‌رود با توجه به رویکرد دولت جدید، اهتمام ویژه‌ای به این موضوع صورت گیرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين