واکنش بخشدار مرکزی محمودآباد به گزارش بلاغ؛

برخورد قاطع دادستانی با برداشت‌کنندگان ماسه از سواحل محمودآباد

تاریخ انتشارشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
کد مطلب : ۴۵۴۹۰۱
بخشدار مرکزی محمودآباد با اشاره به پخش کلیپی در فضای مجازی و گزارش شورای اسلامی روستای خشت‌سر از توابع بخش مرکزی شهرستان مبنی بر برداشت غیرقانونی ماسه از سواحل این روستا، گفت: با دستور دادستان پس از محرز شدن تخلف، با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.
۰
plusresetminus
برخورد قاطع دادستانی با برداشت‌کنندگان ماسه از سواحل محمودآباد
به گزارش بلاغ، علیرضا اسماعیل‌نیا در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: ماجرای برداشت شبانه ماسه از سواحل این شهرستان که در رسانه‌ها منتشر شده بود توسط شورای اسلامی روستای خشت‌سر به بخشداری اطلاع داده شد و با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گرفت. 
 
وی افزود: به دستور دادستان محمودآباد اکیپی از مسئولان جهاد کشاورزی، امور منابع آب آمل و محمودآباد، صنعت، معدن و تجارت با حضور شخص دادستان و بخشدار از محل سواحل بازدید بعمل آوردند و مقدار ماسه‌های برداشت شده توسط متخلفان و حجم خسارت وارده به سواحل بررسی گردید. 
 
اسماعیل‌نیا بیان کرد: طبق دستور دادستان محمودآباد کار کارشناسی برای برآورد میزان خسارت وارده به اداره صنعت، معدن و تجارت سپرده شد و این اداره مسئول رسیدگی و پیگیری قانونی در این زمینه بوده و پس از کار کارشناسی در صورت محرز شدن تخلف، ارجاع متخلفین به مراجع قضایی بایستی توسط این اداره صورت می‌پذیرد. 
 
بخشدار مرکزی محمودآباد تاکید کرد: ما بصورت جدی پیگیر این موضوع هستیم و پس از برآورد و کارشناسی از سوی دستگاه‌های مسئول در کمترین زمان با حمایت دستگاه قضایی با متخلفین برخورد خواهیم کرد. 
 
وی در پایان گفت: بنابر گزارش دهیار و شورای اسلامی خشت سر، عمده این برداشت‌ها توسط افراد بومی ساکن روستاهای اطراف با تیلر کشاورزی و گاهی هم با خودروی وانت در شب صورت می‌گیرد که از همه همشهریان درخواست می‌شود که با مشاهده اینگونه تخلفات، موارد را به مراجع مربوطه و یا پلیس اطلاع دهند تا از تخریب به طبیعت جلوگیری شود و با کمک هم در حفظ و حراست از منابع طبیعی بیش از پیش تلاش نماییم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين