تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
کد مطلب : ۴۵۴۸۶۴
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس بدنبال مردمی کردن اقتصاد جامعه است گفت: با ساز و کار جدید به دنبال رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تحصیل کرده و ایده پرداز هستیم.
۰
plusresetminus
مجلس بدنبال مردمی کردن اقتصاد جامعه است/پرداخت یارانه‌ها عادلانه نیست
به گزارش بلاغ، محمدباقر قالیباف در یادواره شهدای سرخ رود شهرستان محمودآباد که با حضور نمایندگان مجلس، مسئولان استانی و شهرستانی و مردم شهیدپرور در محوطه حسینیه وزراء‌محله سرخ‌رود محمودآباد برگزار  شد اظهار کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که به مجلسی به نام شهدا و با پاسداری در مراسم شهدا حضور دارم.

وی با تقدیر از زحمتکشان این مراسم، تصریح کرد: هر کدام از ما با هر باوری امنیت خودمان را اعتقاد معنوی خود را مدیون شهدا هستيم اگر انصاف داشته باشیم فراموش نمی کنیم این شهدا هستند که این فرصت و امنیت را فراهم کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: شرایط اول انقلاب، دوران دفاع مقدس و زمان پذیرش قطعنامه به مراتب سخت‌تر از امروز بود، ولی با یاری خداوند متعال و تلاش و کوشش و از خود گذشتگی مردم خوب کشورمان از این بحران‌ها عبور کردیم.

قالیباف ادامه داد: در سالهای اول پیروزی و دفاع مقدس شرایط به مراتب سخت تر از امروز بود و با افتخار و بهترین شرایط پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به اینکه خدا باوری و مردم باوری منطق شهداست گفت: دفاع مقدس منشا تحول علمی و عملی در عرصه‌های مختلف کشور است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی افزایش همدلی و هم افزایی و تلاش همگانی جهت فهم درست از فرامین رهبر انقلاب را از مولفه‌های قدرت و نظام اسلامی دانست و افزود: حفظ نام و یاد و خاطره شهدا از اصلی‌ترین مولفه‌های تاثیرگذار در ارتقا قدرت دفاعی خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه انقلاب ما مردمیست تصریح کرد: اگر مردمدار باشیم هیچ قدرتی توان مقابله با ملت شهید را نخواهد داشت.

قالیباف با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس تمامی قدرت‌های جهان بدنبال براندازی نظام اسلامی بودند تصریح کرد: مردم ما با همدلی و یکپارچگی و با دست خالی و بدون امکانات در برابر تمامی امکانات مجهز دشمنان ایستادگی کردند تا اینکه درخت انقلاب با خون شهدا ابیاری شد و امروز ببینید دشمنان ما در چه وضعیتی هستند و ما در چه جایگاهی قرار داریم.

وی بیان کرد: تمامی موفقیت‌های امروز در تمامی عرصه‌های زمینی، هوایی، هوا فضا و صنعت نشات گرفته از روحیه خدا باوری در دوران دفاع مقدس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در حوزه صنایع نظامی با تمامی ابرقدرت‌های دنیا رقابت می‌کنیم، اما در برخی از مسائل ابتدایی حوزه‌های مختلف به حد نصاب نرسیدیم و این ضعف مدیریتی در این حوزه هاست.
 

قالیباف اظهار کرد: جوانان امروز هم پای انقلاب ایستاده اند که نمونه آن جوانان دهه شصت و هفتاد هستند که بعنوان شهدای مدافع حرم در کارنامه انقلاب اسلامی خوش درخشیدند شهدایی که خطر‌های بزرگ دشمنان را از جامعه اسلامی خنثی کردند.

وی ادامه داد: زیبنده مردم نیست که امروز در برخی از حوزه‌ها با مشکلات فراوان روبرو هستند و این ضعف مدیریتی و ناکارآمدی اشباع شده است.

این مسئول با اشاره به مسائل مشترک در استان‌های شمالی، موضوع بهره برداری از ظرفیت دریا را مسئله مشترک بیان کرد و گفت: هر سه استان باید در این زمینه تصمیم بگیرند و موضوع زباله که محیط را به خطر انداخته است، مسئله دیگری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسائل مربوط به آب نیز در استان‌های شمالی یکپارچه است و اگر رزمندگان عرصه اقتصاد را فرصت دهیم و به دیگران رانت ندهیم، نشانه آن است که در اقتصاد را به روی همه باز کردیم و در مجلس مصمم هستیم ناترازی ها و نابرابری‌ها را در استفاده از اموال و انفال عمومی کنترل کنیم.

قالیباف گفت: امروز یارانه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله انرژی، نهاده‌ها و غیره پرداخت می‌شود عادلانه نیست و فاصله ۲۳ برابر مصرف بین در برخی بخش‌ها وجود دارد درحالی که برای هر کار اقتصادی پیوست عدالت نیاز دارد از این رو مجلس مصمم است که میدان را برای کارآفرینان و حمایت از محرومان و مستضعفان فراهم کند.

وی با تاکید براینکه اقتصاد کشور را متکی بر دانش بنیان، نوآوری، خلاقیت و بهره وری درست پایه گذاری کنیم، گفت: در حال حاضر در مازندران در برداشت، استفاده و صادرات محصولات دارای اشکالاتی هستیم و اگر جوانان کارآفرین فرصت پیدا کنند، می‌توان با دست به دست هم داد و مشکلات را حل کرد.

این مسئول یادآور شد: ظرفیت‌های مختلفی درکشور وجود دارد و باید اشکالات موجود را با فرهنگ دوران دفاع مقدس رفع کرد و از همه اندیشمندان و صاحبنظرات در این راه یاری می‌طلبیم و فرهنگ ایران اسلامی نشان می‌دهد که برخلاف برخی‌ها که می‌گویند باید کدخدا را دید و حل کرد، باید خدا را دید و حل کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس بدنبال مردمی کردن اقتصاد جامعه است گفت: با ساز و کار جدید به دنبال رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تحصیل کرده و ایده پرداز هستیم.

این مسئول افزود: رفع معضل زباله و بهره گیری از ظرفیت دریا در استان‌های شمالی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد و باید برخی تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.
 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای حمایت از جوانان، با تصویب طرح ویژه تا یک ماه آینده در مجلس، روند صدور مجوز در بخش اشتغال و سرمایه گذاری به کمتر از یک هفته کاهش می‌یابد.
 
قالیباف از تصویب طرح امنیت و سلامت مواد غذایی، دیروز در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: در این طرح که پس از تایید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ می‌شود همه کار‌های مربوط به تولید، توزیع و بازرگانی کالا‌ها به وزارت جهاد کشاورزی واگذار می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين
میرحسین موسوی یک «‌فراماسون» است!
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
"حسین همدانی کیست؟"
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
ارتش چین را بهتر بشناسیم
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
خودسازی در گرو کنترل هواهای نفس
پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵