در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس؛

زنگ نمادین بازگشایی مدارس مازندران نواخته شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
کد مطلب : ۴۵۴۷۴۶
در مراسمی نمادین با حضور مسئولان استانی و جمعی از دانش‌آموزان و اولیای آنان زنگ مانور بازگشایی مدارس در مهر ۱۴۰۰ به صدا درآمد.
۰
plusresetminus
زنگ نمادین بازگشایی مدارس مازندران نواخته شد
به گزارش بلاغ، با نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، آئین نواخته شدن زنگ نمادین مانور بازگشایی مدارس امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، فرماندار مرکز استان، معاونین آموزش متوسطه و ابتدایی آموزش و پرورش استان، فرمانده پلیس راهور استان، مدیر عامل مجمع خیرین استان، رئیس اداره‌ آموزش و پرورش ناحیه یک ساری و جمعی از دانش‌آموزان و اولیای آنان در دبیرستان شهید بهشتی ناحیه یک ساری برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم گفت: من از همه همکارانم تشکر می‌کنم و به مدیران شهرستان‌ها و مناطق و مدیران مدارس که از طریق سامانه "شاد" این برنامه را دنبال می‌کنند و همه عزیزانی که در این ۲۰ماه در کنار ما بودند، تا ان‌شاالله در ابتدای مهر بتوانیم با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش حضوری را شروع کنیم.

سعدی‌پور به نقش آموزش و پرورش در توسعه پایدار پرداخت و گفت: آموزش و پرورش برای ما بسیار حائز اهمیت است چون هر کشوری برای رشد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیاز به توجه ویژه به دستگاه تعلیم و تربیت دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران به دستاوردهای دستگاه تعلیم و تربیت اشاره و خاطرنشان کرد: فرزندان عزیز ما و شما در این دو سال دستاوردهای بسیاری کسب کردند ‌و در نتیجه تلاش دانش‌آموزان، همکاران و اولیای محترم، اداره کل آموزش و پرورش مازندران در همه شاخص ها رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

وی درخصوص احتمالات بازگشایی مدارس نیز توضیح داد: ما باید در انتظار نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا باشیم و هرچه این عزیزان گفتند را اجرایی کنیم اما تلاش کردیم همه تمهیدات اجرایی شود و امروز آمادگی کامل برای آموزش حضوری داریم و می‌توانیم مهر ۱۴۰۰را شاداب و پویا برگزار کنیم.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم گفت: مهر ۱۴۰۰ یک مهر متفاوتی است و از همکارانم قدردانی می‌کنم که در این مدت طولانی و به رغم وجود مشکلات، اقدام به آماده سازی مدارس کردند.

علی دهقان بیان کرد: تعطیلی طولانی مدت مدارس اشکالات متعددی برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند و مدیران ارشد جمهوری اسلامی ایران نیز با علم به این موضوع، امسال اقداماتی را انجام دادند تا مدارس به صورت حضوری باز شود.

وی در همین زمینه افزود: واکسیناسیون فرهنگیان در استان مازندران در دو مرحله بیش از ۹۰درصد انجام شد و ده درصد باقیمانده نیز در روزهای آتی انجام خواهد شد تا مانعی بر سر آغاز حضوری کلاس درس نداشته باشیم.

دهقان با توجه به تدارکات و برنامه‌هایی که صورت گرفت، توضیح داد: امسال برای آموزش و پرورش مازندران یکی از کم چالش ترین سال‌ها از نظر نیروی انسانی خواهد بود‌ چون برنامه‌های متعددی تدارک دیده شد تا در این بخش مشکلی نداشته باشیم.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در ادامه گفت: ما برای هر سناریویی آماده هستیم و اگر آموزش حضوری باشد، یا  غیرحضوری یا تلفیقی از این دو، همه برنامه‌های لازم را در نظر گرفتیم و از همه همکارانم قدردانی می‌کنم که در این ۲۰ماهه که شرایط کرونایی موجب تعطیلی کلاس‌های درس شد اما همکاران ما اجازه ندادند که آموزش تعطیل شود.

در ادامه این مراسم نیز زنگ نمادین مهر ۱۴۰۰توسط فرماندار مرکز استان به صدا درآمد و در ادامه از معلمان و دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول مرکز سمپاد ناحیه یک ساری قدردانی به عمل آمد و در پایان نیز دانش‌آموزان از زیر قرآن عبور کردند و وارد کلاس درس شدند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين