تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱
کد مطلب : ۴۵۴۶۷۸
معاون وزیر صمت گفت: ۸۵ هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود ۱۳ هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده است.
۰
plusresetminus
معاون وزیر صمت: احیای دو هزار واحد صنعتی در دستور کار قرار گرفت
به گزارش بلاغ، مهدی صادقی‌نیارکی با تبیین محورهای سه‌گانه درخصوص رویکرد پشتیبانی و رفع موانع تولید، افزود: تسهیل فرآیند تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع اعم از تجهیزات، ماشین‌آلات، اجزا و قطعات و برنامه‌ریزی برای تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی از اولویت‌های وزارت صمت برای صیانت از بخش مولد کشور، توسعه ‌اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری صنعتی است و تحقق این مهم حضور فعال همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط را می‌طلبد تا با حفظ روند افزایشی تولید، رشد صنعتی در سال جاری تداوم یابد.

معاون امورصنایع وزارت صمت، تدوین نقشه راه برای صنایع راهبردی را از دیگر سیاست‌های وزارت صمت عنوان کرد و گفت: ۳۶ پروژه تحولی در بخش صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است که حمایت از صنایع راهبردی نظیر خودرو، لوازم خانگی، نساجی و پوشاک، شیمیایی، دارویی وتجهیزات پزشکی از جمله زیرپروژه‌های این برنامه است.

صادقی نیارکی، تدوین برنامه عملیاتی توسعه سه صنعت راهبردی را هماهنگ با پنج پروژه تحولی فوق برشمرد و تصریح کرد: در سال گذشته تدوین سه برنامه عملیاتی برای صنایع لوازم خانگی، غذایی و فلزات گرانبها در دستور کار قرار گرفت و امسال با حضور تشکل‌ها و صنایع پیشران به تأیید نهایی رسید.

وی افزود: علاوه‌بر سه برنامه فوق، بسته سیاستی– حمایتی برای توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات به عنوان صنایع مادر تخصصی با حضور تشکل‌های تخصصی نهایی شده است که جهت استحضار برای وزیر ارسال می‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صمت حفظ روند افزایشی تولید بنگاه‌های صنعتی و رفع مشکلات و چالش‌های پیش‌روی صنعتگران را از دیگر محورهای راهبردی برای صیانت از بخش تولیدی کشور برشمرد و از برنامه‌ریزی وزارت صمت برای احیا واحدهای تعطیل و غیرفعال خبر داد.

صادقی‌نیارکی، آسیب‌شناسی و ارزیابی وضعیت ۱۳ هزار واحد صنعتی غیرفعال را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صمت برشمرد و تصریح کرد: ۸۵ هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود ۱۳ هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده است. در کنار آسیب‌شناسی و ارزیابی ۱۳ هزار واحد غیرفعال، احیای دو هزار واحد صنعتی که از چرخه تولید خارج شده است نیز در دستور کار قرار گرفته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پربيننده ترين