تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۴۵۴۵۴۶
رئیس سازمان بورس از پرداخت 10درصد باقیمانده سود سهام عدالت خبر داد.
۰
plusresetminus
خبر فوری و مسرت‌بخش در مورد سهام عدالت

به گزارش بلاغ؛ سهام عدالت در روزهای اخیر در پی رشد بورس با افزایش قیمت مواجه شد. آخرین روز معاملاتی هفته گذشته ارزش سهام عدالت سبد 532 هزار تومانی به بالای 14میلیون و ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی بیش از 27 میلیون تومان رسید. بر این اساس ارزش 60 درصد سهام عدالت قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 8 میلیون و 756 هزار تومان رسیده است.

 محمدعلی دهقان دهنوی در حاشیه نشست «هم‌اندیشی شرکت‌های سبدگردان» که روز گذشته با حضور مدیران عامل شرکت‌های سبدگردانی برگزار شد، با اشاره به آخرین وضعیت آزادسازی باقیمانده سهام عدالت گفت: 40 درصد باقیمانده سهام عدالت در آینده آزادسازی می‌شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره واریز باقیمانده سود سهام عدالت خاطرنشان کرد: بخشی از عدم پرداخت سود سهام عدالت ناشی از افزایش سرمایه شرکت‌ها بود و در این میان با شرکت‌هایی که سود خود را پرداخت نکرده اند به طور حتم از نظر انضباطی برخورد می‌شود.

وی افرزود: مقدار سود باقیمانده کم است و با توجه به اینکه پرداخت سود سال ٩٩ نزدیک است، بنابراین باقیمانده سود سهام عدالت با سود سال 1399 پرداخت می‌شود.

رییس سازمان بورس در ادامه به فروش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: همچنان امکان فروش بلوکی سهام عدالت مانند قبل وجود دارد، از آنجا که در ماه‌های قبل خریدار نداشت، اکنون با توجه به وجود خریدار بالقوه فروش بلوکی امکان پذیر است.

دهقان دهنوی خاطرنشان کرد: سهام عدالت چند ماه است که فروش نرفته است، در این زمینه اطلاع رسانی شد تا افرادی که درخواست فروش داده بودند، درخواست خود را بررسی کنند، زیرا امکان لغو فروش سهام برای این افراد در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به پرسشی دیگر درباره تاسیس یک هلدینگ برای 30 شرکت غیربورسی سهام عدالت گفت: تا کنون هیچ هلدینگی تاسیس نشده و در این مسیر برخی موانع ایجاد شده است.

30 درخواست در صف تاسیس کارگزاری
وی همچنین به آخرین وضعیت درخواست تاسیس کارگزاری اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون 30 درخواست تاسیس کارگزاری به سازمان آمده است. از چهار درخواست که در ابتدا آمد، یک مورد پذیرفته و دو مورد دیگر رد شد و درخواست دیگر نیز پس از تکمیل مدارک، بررسی خواهد شد.

پذیرش سهام سرخابی‌ها در بورس
این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت بورسی شدن سهام سرخابی ها تصریح کرد: پیگیری این موضوع از مدت ها قبل در حال انجام است و مراحل زیادی برای نهایی شدن این اقدام اجرا شده است.

دهقان دهنوی با بیان اینکه پذیرش این شرکت ها از مدت ها قبل در حال انجام بوده و تاکنون پذیرش بخشی از آن انجام شده است، گفت: تلاش ما ورود شرکت‌هایی به بورس است که ساختار مالی مناسبی داشته باشند. در این راستا مشکلاتی درباره ورود این دو تیم به بورس وجود دارد که اکنون درحال رفع آن هستیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
خواهشمندم از سایت شهروند خبرنگار اگه خواهش منو ردیابی میکنید به اطلاع مسئولین سهام عدالت برسونید من درروستا زندگی میکنم دوبار خانوادگی کرونا گرفتیم ولی از هیچ نهادی ساپورت یا کمک نشدیم شمارو به جان عزیزانت سهام منو به هر قیمت ممکن روز بفروشید واصلا بیجهت دلتون برا کسی نسوزه اگه دغدغه مردمو دارید به فکر ازادسازی فروش باشید الان یه ساله فروختم کلا دویست سیصد ت واریز کردند خداگواهه واقعا پول نون خالی نداریم تورو به عمر عزیزانت قسم یه کاری بکنید مردیم سوختیم بیچاره شدیم بدبخت وفلک زده شدیم اخه تاکی اگه واقعا سهامی قراره بدید مردم پس چرا اینقد امیدهای واهی به مردم میدید اگه هم واقعا سرکاریم که پس انشاالله به روز مابیفتید تا بدونید مردم چه میکشند
پربيننده ترين